Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.06.2021 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.06.2021 r.

Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

1. W czwartek, 20 maja przypada 21 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby, modlimy się w jego intencji.

2. W piątek trzeci piątek miesiąca, koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.
Po Mszy Św. spotkanie dla klas VII z całej parafii w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

4. W sobotę 22 maja br o godz. 10:00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu Święceń Kapłańskich sześciu diakonom naszej diecezji. Modlimy się w intencji neoprezbiterów, o nowe powołania kapłańskie do służby Bożej.

5. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Katarzyna Gancarz, 2) Sławomir Józefczyk, 3) Bożena Józefczyk, 4) Aleksandra Hazik, 5) Anna Rydzik, 6) Małgorzata, Hospod 7) Małgorzata Cyrul, 8) Jolanta Hess, 9) Lucyna Szajnar, 10) Teodora Wajda.

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Intencje mszalne od 17–23.05.2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w katedrze rzeszowskiej

Caritas Polska dla ofiar dramatu w Ziemi Świętej

Przewodniczący Episkopatu: Fatima jest orędziem nadziei

WĘDRÓWKA KU NIEBU

Nowenna do św. Rity

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przewodniczący Episkopatu: Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II

Papież do Polaków: Zawierzmy Niepokalanemu Sercu Maryi Kościół, samych siebie i cały świat

 


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi