KOŁO MISYJNE

Koło Misyjne w Strażowie.

Ognisko Misyjne zostało założone 10 lat temu i do dzis jest prowadzone przez pania katechetkę mgr. Irenę Barrnat. W ramach spotkań misyjnych realizuje programy formacyjne przygotowywane przez Sekretariat Krajowy PDMD. Spotkania sa organizowane w drugi i czwarty piatek miesiaca w parafialnym punkcie katechetycznym. Wówczas sa one prowadzone przez animatorki lub przez pania katechetkę. Animatorzy przechodza specjalne kursy prowadzone przez Referat Misyjny diecezji rzeszowskiej. Członkowie GRUPY podjęli misyjny nakaz Chrystusa i Koscioła, bo – jak powiedział Sługa Boży Jan Paweł II – “ziarno ideałów misyjnych zaszczepione w młodosci ma wielka szansę rozwoju i owocowania”. Działalnosć Ogniska ma na celu rozbudzenie w dzieciach wrażliwosci misyjnej oraz poczucia solidarnosci, tak duchowej jak i materialnej, z rówiesnikami i misjonarzami na całym swiecie.

Pantomimy

Dnia 6 czerwca 2009 roku w pierwsza sobotę miesiaca w parafialnym kosciele Koło Misyjne zorganizowało pantomimy za podziękowanie Matce Bożej i Jej synowi Jezusowi za Misje swięte i Konsekracje Koscioła. Chcielismy pokazać ludziom z parafii, że Boga można czcić na różne sposoby. Przedstawilismy 7 pantomim z czego po każdej z nich był krótki objasniajacy komentarz księdza proboszcza. Całość zaczęła się o godzinie 20, a skończyła się Apelem Jasnogórskim do Królowej Polski Pani Częstochowskiej patronki naszej parafii.

Wakacje z Bogiem PDMD

Wakacje z Bogiem PDMD to nagroda dla dzieci za cały rok pracy w parafii na rzecz misji. Sa organizowane trzy turnusy. Spotykamy się tam z dziećmi z całej diecezji rzeszowskiej. Kadra składa się głownie z księdza modoratora, prowadzacej pani katechetki, kleryków oraz animatorów. Celem wakacji jest przybliżenie dzieci do Boga i ukazanie im całej prawdy o misjach. Wielka niespodzianka jest spotkanie z misjonarzem, który przyjechał do Polski na wakacje i zgodził się opowiedzieć o swojej pracy i powołaniu. Na turnusach codziennie sa Msze swięte. Każdy jest przydzielony do jakies grupy zgodnie z kolorami kontynentów wówczas sa nam przydzielone dane obowiazki aby utrzymać porzadek w osrodku. A wieczorami mamy tzw. “pogodne wieczorki” wtedy wymyslamy różnego rodzaju zabawy i swietnie się przy tym bawimy. Turnusy trwaja 8 dni i kończa się tzw. “agapa”.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi