Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego KOMUNIKATY KURII – Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2021 r.

  • 0

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego KOMUNIKATY KURII – Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2021 r.

1. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej biskup Jan Wątroba udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie Radio Via.

2. W czwartek, 20 maja br., przypada 21. rocznica sakry biskupiej bpa Jana Wątroby. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

3. Duszpasterstwo młodzieży i Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia zapraszają na celebrację Wigilii Zesłania Ducha Świętego, w sobotę, 22 maja br. o godz. 21.00. Liturgia odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i będzie transmitowana na kanale Facebook Diecezji Rzeszowskiej oraz Duszpasterstwa Młodzieży „zButa”. Będzie to oficjalne rozpoczęcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

4. Duszpastersko Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w turnusach wakacyjnych, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Kotani. Zapisy rozpoczynają się w sobotę, 15 maja br. Szczegółowe informacje na stronie www.lso.rzeszow.pl.

5. W niedzielę, 23 maja br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. W tym dniu jest także przewidziane ogólnopolskie modlitewne czuwanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama”.

6. Fundacja „Życie i Rodzina” rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Ma ona na celu zwiększyć ochronę rodziny i postawić tamę dla możliwości małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

7. Zespół Szkół i Placówek pod nazwą „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie organizuje w dniu 12 czerwca br.,  Dni Otwarte w formie zdalnej przez platformę MS Teams.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi