Koło przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja powołane zostało z inicjatywy ks. Proboszcza w maju 2005r. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 12 osób, słuchaczy katolickiej rozgłośni, ustalono I sobotę każdego miesiąca dniem spotkań modlitewne- formacyjnych. Obecnie koło liczy 14 osób. Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwa w intencji tej rozgłośni, następnie ks. Proboszcz prowadzi konferencję formacyjna, na zakończenie ustalenia organizacyjne, a w kościele wraz z wiernymi prowadzimy modlitwę różańcowa w intencji tej rozgłośni, jej założyciela, oraz innych dzieł przy Radiu Maryja powstałych. W szczególnych okolicznościach życia parafii podejmowana jest spontaniczna inicjatywa modlitw w różnych intencjach ustalonych z ks. Proboszczem prowadzona jest w kościele systematycznie w ustalonych i ogłoszonych terminach: m. innymi: za chorych, cierpiących, o zdrowie ks. Proboszcza, o dobre przygotowanie i godne przeżycie misji świętych i uroczystości konsekracji kościoła, każdego 8 XII w rocznicę powstania tej katolickiej rozgłośni o jej pomyślny rozwój, oraz 2 II w uroczystość Ofiarowania Pańskiego w intencji kapłanów i osób konsekrowanych. Od roku 2006 w każdy I piątek miesiąca prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami stosowanymi do okresu liturgicznego, a intencja Mszy świętej jest polecenie Panu Bogu i Matce Najświętszej pod opiekę tej katolickiej rozgłośni. W każda środę miesiąca prowadzona jest modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. Corocznie organizowana jest wspólnie z ks. Proboszczem parafialna pielgrzymka do sanktuariów, i ciekawych miejsc naszej Ojczyzny. Trzykrotnie pielgrzymowaliśmy z ks. Proboszczem pieszo do sanktuarium w Terliczce spotkanie Rodziny Radia Maryja.
Każdego roku delegacja bierze udział w uroczystych spotkaniach opłatkowych terenowych kół Radia Maryja w Rzeszowie. Delegacja Brala udział w uroczystości rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu, oraz dorocznej pielgrzymce do Częstochowy.
Na czas Roku Kapłańskiego ogłoszonego przez Ojca świętego Benedykta XVI podjęta została cotygodniowa modlitwa w każdy czwartek przed msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej wspólnocie obecnie i poprzednich. za kapłanów rodaków, oraz o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, oraz za zmarłych w parafii kapłanów. Członkinie Koła Radia Maryja założyły Margerytkę – dar wieczystej modlitwy za 1-go kapłana. Ofiary na rozgłośnie Radia Maryja comiesięcznie składają członkowie, jak też osoby wpierające, wpłaty przesyłane na konto rozgłośni potwierdzane są comiesięcznie podziękowaniem przesyłanym od Dyrektora Radia Maryja


Przejdź do paska narzędzi