LEDNICA 2000

Kochani Młodzi i Starsi, Młodzieży ucząca się, studiująca i młodzi dorośli!

Wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj zapraszam Was na przyszłoroczne Spotkanie nad Lednicą, które odbędzie się 4 czerwca 2016. Okazji jest kilka: 1050-lecie chrztu Polski, 800-lecie powołania zakonu dominikanów oraz 20-lecie Spotkań Lednickich. Zapraszam uczestników Spotkań z dawnych lat. Zapraszam budowniczych Lednickiego Ośrodka. Musimy wszyscy się spotkać. Musimy wybrać Jezusa. Musimy śpiewać i tańczyć. Jezus jest naszym życiem. Pragniemy, aby był wszystkim we wszystkich.

W związku z tym zapraszam drogich mi Kapłanów i Siostry zakonne. Dla Księży mam prezent: butelka wina z winnic Małopolskich oraz trzy hostie dar firmy Christ. Myśląc o przyszłości nie widzę innego wyjścia, jak tylko ofiarować się Jezusowi w Najświętszej Eucharystii. Zawierzymy poprzez te hostie wszystkie nasze sprawy i problemy. Całą nasza przyszłość.

Dla młodzieży zaś pragnąłbym przygotować Pismo Święte Nowego Testamentu oraz biały krzyż drewniany. Cóż innego mogę wymyślić na Tysiąclecie Chrztu Polski? Zabieram się za poszukiwanie funduszy, aby każdy uczestnik Spotkania nie wyjechał z pustymi rękami.

Już teraz pracujemy nad scenariuszem Spotkania i zapraszamy Gości. Czujcie się zaproszeni i do nowego kalendarza wpiszcie koniecznie 4 czerwca 2016 jako dzień naszego Spotkania z Jezusem.

Do tego czasu możecie przyjeżdżać z Waszymi duszpasterzami nad Lednicę do naszego Ośrodka na rekolekcje lednickie (tropy lednickie), dni skupienia, odpoczynek, do pomocy w prowadzeniu ośrodka.

Przygotowaliśmy także specjalny >>PRZEWODNIK PO POLACH LEDNICKICH<<, który możecie pobrać, przeczytać i wykorzystać!

Ojciec Jan W. Góra OP wraz z Wspólnotą Lednica 2000


Zostań wolontariuszem Lednicy! Dołącz do Wspólnoty!

  • Opublikował: Dominika Chylewska | Dodano: 13 listopada 2015

Kolejna szansa, aby dołączyć do lednickiego grona przed Wami!

Już 26 listopada o godzinie 19:00 (przy klasztorze Ojców Dominikanów, Kościuszki 99,Poznań) zapraszamy na spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby się z nami zapoznać. To szansa na pogłębienie swojej wiary, poznanie wspaniałych ludzi i pomoc w organizacji przyszłorocznego, XX Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Przyjdź, posłuchaj o tym jak działamy, zdaj pytanie i dołącz do nas!

Jak wygląda nasz tygodniowy rozkład jazdy?

Codziennie :

  • jutrznia o godzinie 8:00 w biurze o. Jana Góry (wejście od Kościuszki 99),
  • Msza Święta o godz. 18:00 w Kaplicy u Pana Boga za Piecem,

a o 19:00 spotkania:

  • Poniedziałkowa Promocja – różne formy, jeden cel: chcemy, by zaproszenie na Spotkanie dotarło do Was wszystkich!
  • Wtorkowa Schola –  kto śpiewa, modli się podwójnie, dlatego Schola Lednicka działa aktywnie przez cały rok aby pięknie zaśpiewać na Lednicy.
  • Środa Programowa – tu powstają pomysły na to, jaką formę przybierze czekające nas Spotkanie Lednickie – liturgia, przebieg spotkania, treść.
  • Czwartek Formacyjny – zapraszamy do Spotkania z Janem Pawłem II, który jest z nami poprzez słowo. Czwartek to czas zatrzymania się nad swoim życiem, wspólnych refleksji i dyskusji o tym co jest naprawdę ważne.
  • Piątek Integracyjny – to dzień, w którym spotykamy się na wspólnej kolacji, poznajemy z innymi członkami Wspólnoty – po prostu jesteśmy razem.

W tym roku po raz kolejny zapraszamy do zdalnej współpracy! Chętnie nawiążemy kontakt z tymi, którzy nie mogą nas odwiedzać w tygodniu, ale chcieliby promować Lednicę w Polsce. Wystarczy mail na adres: promocja@lednica2000.pl

Czekamy na Ciebie z niecierpliwością! Do zobaczenia!


Przejdź do paska narzędzi