Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa została powołana w Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 02.02.2015 roku.

Opiekunem wspólnoty jest ksiądz proboszcz Edward Wnęk.

Animatorką jest: Elida Jachowicz,
zastępcami: Barbara Dec i  Janina Cyrnek.  

Wcześniej, od czerwca 2014 roku członkinie tworzącej się wspólnoty zamawiały Msze Święte wynagradzające z prośbą o Intronizację NSPJ w naszej parafii.

W listopadzie 2014 roku trzy osoby uczestniczyły w rekolekcjach dla animatorów Diecezjalnych w Dębowcu.

Do Wspólnoty należy 26 osób, które poświęciły się NSPJ i uznały Jezusa Królem swego życia. Starają się żyć w stanie łaski uświęcającej i często przystępują do Sakramentów Świętych aby swoją postawą świadczyć o przynależności do Chrystusa Króla w rodzinach i środowisku.

Członkowie wspólnoty wraz z księdzem proboszczem w każdy czwartek , po Mszy Świętej wieczornej trwają na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w akcie uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia i prośby, aby Chrystus był Królem naszych serc.

W każdy drugi piątek miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej wynagradzającej NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne z prośbą o Intronizację NSPJ w naszej parafii, Ojczyźnie, świecie oraz o beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak.

Raz w miesiącu gromadzimy się na spotkaniach formacyjnych zgłębiając i dzieląc się Słowem Bożym. Bierzemy też czynny udział w życiu Kościoła. W czasie Wielkiego Postu nasza wspólnota odprawia Drogę Krzyżową; także Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w październiku odmawiamy modlitwę różańcową.

Co roku bierzemy udział w Ogólnopolskich Czuwaniach Modlitewnych – w lutym na Jasnej Górze, a we wrześniu na Świętym Krzyżu.

Pielgrzymujemy do Krakowa na grób sł.b. Rozalii Celak i uczestniczymy we Mszy Świętej o Jej Beatyfikację w Bazylice NSPJ u oo. Jezuitów,

Bierzemy udział w rekolekcjach organizowanych dla  członków wspólnot z diecezji Rzeszowskiej.

Pragniemy trwać na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, być apostołami Dzieła Intronizacji, brać udział w uroczystościach, czuwaniach, rekolekcjach, włączać się w inicjatywy uzgodnione z opiekunem diecezjalnym oraz  wspólnotą krakowską.

FOLDERY NA TEMAT INTRONIZACJI I WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSJP W JĘZYKU:

POLSKIMpolski-pobierz

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa


Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parafii Strażów

Uroczystość Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii odbyła się w dniu
11 października 2017r.Mszy Świętej koncelebrowanej przez siedmiu księży przewodniczył i Słowo Boże
wygłosił Ks. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej  Damian Muskus. Akty intronizacyjne  złożyło
17 grup zawodowych i społecznych wraz z ks. Proboszczem i władzami samorządowymi.

Ograniczenia

Ważne!

Od 4 maja według ustaleń epidemiologicznych i rządowych limit osób w naszej świątyni wynosi

31 osób Prosimy o respektowanie tych wymogów pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2021 brzmi:Intencja powszechna: Świat finansów Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Przejdź do paska narzędzi