Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa została powołana w Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 02.02.2015 roku.

Opiekunem wspólnoty jest ksiądz proboszcz Edward Wnęk.

Animatorką jest: Elida Jachowicz,
zastępcami: Barbara Dec i  Janina Cyrnek.  

Wcześniej, od czerwca 2014 roku członkinie tworzącej się wspólnoty zamawiały Msze Święte wynagradzające z prośbą o Intronizację NSPJ w naszej parafii.

W listopadzie 2014 roku trzy osoby uczestniczyły w rekolekcjach dla animatorów Diecezjalnych w Dębowcu.

Do Wspólnoty należy 26 osób, które poświęciły się NSPJ i uznały Jezusa Królem swego życia. Starają się żyć w stanie łaski uświęcającej i często przystępują do Sakramentów Świętych aby swoją postawą świadczyć o przynależności do Chrystusa Króla w rodzinach i środowisku.

Członkowie wspólnoty wraz z księdzem proboszczem w każdy czwartek , po Mszy Świętej wieczornej trwają na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w akcie uwielbienia, dziękczynienia, przeproszenia i prośby, aby Chrystus był Królem naszych serc.

W każdy drugi piątek miesiąca uczestniczymy we Mszy Świętej wynagradzającej NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne z prośbą o Intronizację NSPJ w naszej parafii, Ojczyźnie, świecie oraz o beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak.

Raz w miesiącu gromadzimy się na spotkaniach formacyjnych zgłębiając i dzieląc się Słowem Bożym. Bierzemy też czynny udział w życiu Kościoła. W czasie Wielkiego Postu nasza wspólnota odprawia Drogę Krzyżową; także Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w październiku odmawiamy modlitwę różańcową.

Co roku bierzemy udział w Ogólnopolskich Czuwaniach Modlitewnych – w lutym na Jasnej Górze, a we wrześniu na Świętym Krzyżu.

Pielgrzymujemy do Krakowa na grób sł.b. Rozalii Celak i uczestniczymy we Mszy Świętej o Jej Beatyfikację w Bazylice NSPJ u oo. Jezuitów,

Bierzemy udział w rekolekcjach organizowanych dla  członków wspólnot z diecezji Rzeszowskiej.

Pragniemy trwać na kolanach przed Najświętszym Sakramentem, być apostołami Dzieła Intronizacji, brać udział w uroczystościach, czuwaniach, rekolekcjach, włączać się w inicjatywy uzgodnione z opiekunem diecezjalnym oraz  wspólnotą krakowską.

FOLDERY NA TEMAT INTRONIZACJI I WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSJP W JĘZYKU:

POLSKIMpolski-pobierz

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa


Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parafii Strażów

Uroczystość Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii odbyła się w dniu
11 października 2017r.Mszy Świętej koncelebrowanej przez siedmiu księży przewodniczył i Słowo Boże
wygłosił Ks. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej  Damian Muskus. Akty intronizacyjne  złożyło
17 grup zawodowych i społecznych wraz z ks. Proboszczem i władzami samorządowymi.

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi