Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w katedrze rzeszowskiej

  • 0

Rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w katedrze rzeszowskiej

Category : Komunikaty Kurii

13 maja 2021 r. w katedrze rzeszowskiej odbyło się pierwsze w bieżącym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie rozpoczynające cykl nabożeństw, które potrwają do 13 października.

W diecezji rzeszowskiej nabożeństwa fatimskie odbywają się w wielu parafiach. Wyjątkowym miejscem kultu Matki Bożej Fatimskiej jest katedra rzeszowska, która jest jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczyste nabożeństwa fatimskie odbywają się w 13. dni miesięcy od maja do października, w rocznicę kolejnych objawień w Fatmie, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 r. Nabożeństwa w katedrze w Rzeszowie rozpoczynają się o godz. 18.45 odczytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej; o godz. 19.00 jest Msza św., a następnie wierni uczestniczą w procesji różańcowej na placu przed kościołem.

Mszom św. i różańcowi przewodniczą poszczególne parafie dekanatu katedralnego oraz przełożeni i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

13 maja 2021 r. nabożeństwu przewodniczył ks. Sławomir Jeziorski, prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. W koncelebrze uczestniczył ks. Piotr Tarnawski, radca Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie, ks. Jan Młynarczyk, emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Kantego w Sandomierzu i ks. Krzysztof Gołąbek, proboszcz parafii katedralnej i kustosz sanktuarium. (tn)


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi