Akcja Katolicka

“NIE LĘKAJCIE SIĘ OFIAROWAĆ WASZEGO CZASU CHRYSTUSOWI.
CZAS OFIAROWAĆ CHRYSTUSOWI NIE JEST STRACONY.”
Jan Paweł II

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej został powołany decyzja Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w dniu 27.05.1999 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Henryka Barcia. Celem POAK jest dążenie do najpełniejszego poznania ewangelicznych prawd wiary, ich rozumienia i realizowania w codziennym życiu poprzez dawanie świadectwa. Staramy się czynnie uczestniczyć w życiu Kościoła poprzez:
– comiesięczna adorację Najświętszego Sakramentu i udział w liturgii słowa
– comiesięczna modlitwę w intencji życia Dziecka Poczętego
– prowadzenie modlitw o trzeźwość narodu w miesiącu sierpniu
– prowadzenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
– coroczny udział w Drodze Krzyżowej w sanktuarium świętego Krzyża
– udział w przygotowaniu uroczystości parafialnych np.: (Nawiedzenie obrazu M.B. Częstochowskiej w 2002 r. Jubileusz 50-lecie parafii itp.)
– organizowanie Dnia Papieskiego.
Akcja Katolicka jest także Szkoła wiary i apostolstwa dla parafii poprzez:
-wydawanie gazetki parafialnej “Dar Czasu” (od 2002 r. do 2008 r.)
– organizowanie pielgrzymek
– prezentacja spektakli teatralnych o charakterze patriotyczno-religijnym przez teatr “Impresja”, który powstał z inicjatywy Akcji Katolickiej.
– dzielenie się z innymi wiadomościami i materiałami pozyskanymi na konferencjach i spotkaniach formacyjnych
– od początku naszej działalności prowadzimy kronikę, w której dokumentujemy szczegółowo wszystkie wydarzenia z życia parafii i POAK.
Udział w rekolekcjach formacyjnych i comiesięcznych spotkaniach z ks. Asystentem są dla członków A.K. źródłem wiary, kształtują nasza duchowość i ułatwiają nasze wzrastanie w wierze.