KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny i jest równocześnie Dniem Narodowego Czytania Pisma Św. Starajmy się wykorzystać ten czas duszpastersko w celu ożywienia grup biblijnych.

2. Księża proboszczowie proszeni są, aby do dnia 03.05.2021 r. przesłali opinie o księżach wikariuszach.

3. 29.04.2021 r. o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu obchodzony będzie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup Grzegorz Suchodolski. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie: www.domjozefa.tv.pl.

4. Przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych przy KEP biskup Józef Wróbel opublikował stanowisko w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw COVID-19 przez katolików. Zgodnie z tym stanowiskiem nie budzi wątpliwości moralnych korzystanie ze szczepionek firm Pfeizer i Moderna. Natomiast korzystanie ze szczepionek Astra Zeneca i Johnson&Johnson jest dopuszczalne moralnie tylko po spełnieniu określonych warunków, którymi są przede wszystkim: rzeczywisty brak możliwości wyboru dopuszczalnej moralnie szczepionki oraz zademonstrowanie wyraźnego sprzeciwu producentom szczepionek z wykorzystaniem komórek z abortowanych dzieci.


Ograniczenia

Ważne!

Od 4 maja według ustaleń epidemiologicznych i rządowych limit osób w naszej świątyni wynosi

31 osób Prosimy o respektowanie tych wymogów pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2021 brzmi:Intencja powszechna: Świat finansów Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Przejdź do paska narzędzi