Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

  • 0

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego do udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

Category : WYDARZENIA

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani Bracia i Siostry!

W roku srebrnego jubileuszu diecezji serdecznie zachęcam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która potrwa od 4 do 13 sierpnia 2017 r. Będzie to doskonała okazja, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, jakich doświadczyliśmy jako Kościół rzeszowski i prosić Maryję, gwiazdę przewodnią, aby prowadziła nas w kolejnych latach.

W tym roku pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Zawsze będę z wami”. Te słowa wypowiedziała Maryja do wizjonerek w Gietrzwałdzie w 1877 roku: „Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę w wami”. Podobnie jak w 1917 r. w Fatimie, Maryja w Gietrzwałdzie zachęcała do odmawiania różańca. W roku jubileuszy związanych z objawieniami Matki Bożej bardzo zachęcam do tej modlitwy. Miejscem, gdzie różaniec można zobaczyć w każdej dłoni jest szlak pielgrzymkowy. Niech nie zabraknie na nim osób różnych stanów i wieku, które rozważając tajemnice z życia Jezusa Chrystusa i Jego Matki, będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny.

Zapewnienie Maryi o obecności z nami odnosimy także do roku jubileuszowego 300-lecia koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na Jasnej Górze od wieków cieszymy się wstawiennictwem Maryi w wymiarze indywidualnym i narodowym. Pielgrzymując do tronu Królowej Polski możemy tę obecność jeszcze bardziej odczuć i zrozumieć. Bardzo liczę na udział w pielgrzymce młodzieży. Kochani młodzi, obierzcie sobie Maryję jako przewodniczkę na waszych drogach życia. Nie zostawajcie bez wsparcia w trudnych chwilach.

Drodzy chorzy, niepełnosprawni i cierpiący – i was zapraszam do ufnego zawierzania siebie Matce Bożej. Razem z tymi, którzy ze względu na pracę czy inne okoliczności nie mogą iść na Jasną Górę, jesteście mile widziani w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie o godz. 20:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.

Wszystkim życzę umocnienia wiary w Bożą opatrzność i opiekę Maryi. Przekonanie o jej obecności z nami, niech będzie dla was źródłem nadziei i radości.

Na czas pielgrzymowania oraz takich form wykorzystania wakacji i urlopów, które zbliżają do Pana Boga, z serca Wam błogosławię.

+Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski


Przejdź do paska narzędzi