Różaniec do granic w Diecezji Rzeszowskiej

  • 0

Różaniec do granic w Diecezji Rzeszowskiej

Category : WYDARZENIA

Diecezja Rzeszowska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017 (Święto Matki Bożej Różańcowej), na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

Ogólne informacje o akcji:
1. Różaniec ma miejsce jednego dnia – w I sobotę miesiąca, 7 października 2017 r. W związku z tym wydarzeniem dzień ten przybrał rangę „Narodowego Nabożeństwa I soboty miesiąca”.

2. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów stacyjnych, w całej Polsce. W naszej diecezji są 4 kościoły stacyjne:
– Gładyszów – parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
– Zdynia – kościół filialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
– Krempna – parafia św. Maksymiliana Kolbego,
– Polany – parafia Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Wydarzenie rozpocznie się w kościołach stacyjnych Konferencją o godz. 10:30, po niej nastąpi Msza Święta o godz. 11:00

4. Po Mszy Świętej, pielgrzymi będą mieli przerwę na posiłek (we własnym zakresie).

5. O godz. 12:45 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, według jednego, zatwierdzonego scenariusza. Po Adoracji ok. godz. 13:30 zaczniemy formować kolumnę pielgrzymkową.

6. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic. Będą odmawiane cztery części różańca: dwie za Polskę, dwie za świat.

7. W naszej diecezji pielgrzymi z kościołów stacyjnych udadzą się w formie pielgrzymki do wyznaczonych punktów. W ten sposób cała granica w naszej diecezji zostanie omodlona.

8. Trasy pielgrzymki z poszczególnych kościołów stacyjnych:
– Zdynia – Smerekowiec do znaku Kwiatoń – ok. 8 km
– Gładyszów – Jasionka do końca asfaltu – ok. 7 km
– Jasionka – Cerkiew w Świątkowej Wielkiej. Trasa bardzo wymagająca drogą szutrową i przez góry – ok. 12 km
– Krempna – Cerkiew w Świątkowej Wielkiej – ok. 6 km
– Polany – kościół w Hucie Polańskiej ok. 5 km

Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl

Koordynatorzy akcji w Diecezji Rzeszowskiej:
◦ ks. Dziekan Stanisław Ruszel
◦ ks. Dominik Leniart tel. 697 333 539

Jak się zapisać na to wydarzenie?
W narodowej modlitwie wezmą udział wierni z naszej Diecezji, jak i goście-pielgrzymi, którzy przybędą z różnych, wyznaczonych przez Organizatorów, miejsc Polski. Do udziału w narodowej modlitwie zapraszamy Księży, Siostry Zakonne, przedstawicieli ruchów, wspólnot, stowarzyszeń katolickich i wiernych z Diecezji.

1. Wyjazdy parafialne – Prosimy proboszczów, wikariuszy o zorganizowanie wyjazdów z parafii. W celach organizacyjnych prosimy księży o informowanie koordynatorów o planowanym przyjeździe ułatwi to organizację wydarzenia.
2. Wyjazd w ramach poszczególnych duszpasterstw specjalnych i specjalistycznych.
3. Wyjazdy indywidualne wiernych.
Zgłoszenia na stronie ogólnopolskiej akcji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: www.rozaniecdogranic.pl (zakładka: mapa, zapisy).
4. Wyjazd z Męską Grupą posługująca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Informacje: Paweł Wiśniowski, tel. 530-194-550, e-mail: pawelw70@o2.pl


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi