Ogłoszenia duszpasterskie 24 niedziela zwykła – 17.09.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 24 niedziela zwykła – 17.09.2017r.

1. Dzisiaj 17 września  br. obchodzimy 78 Rocznicę Napaści Sowieckiej na Polskę. Modlimy się o pokój w naszej ojczyźnie.

2. Dzisiejsza niedziela w kościele w Polsce to obchody 51 Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po Mszy św. jest zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”. To też trzecia niedziela miesiąca składka na potrzeby parafii (remont dzwonnicy). Bóg zapłać.

3. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Dzieci i Młodzieży. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana.

4. We wtorek 19.09 br. w naszej diecezji obchodzimy Wspomnienie Dowolne NMP z Lasalette pojednawczyni grzeszników.

5. W środę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

6. W zakrystii można składać indywidualne ofiary na remont dzwonnicy i potrzeby parafii. Bóg zapłać.

7. W sobotę 23.09. Schola, ministranci, parafianie udadzą się na wycieczkę do Jodłówki, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla. Jest jeszcze 12 wolnych miejsc. Zapisy u pani katechetki i w zakrystii. Zbiórka przy kościele o godz. 7:45.

8. W najbliższym czasie dotrą materiały związane ze zbiórką podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, będzie można złożyć podpisy, pamiętajmy o podanie numeru pesel.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (300 zł na remont dzwonnicy), na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Jolanta Hess, 2)Lucyna Szajnar, 3)Teodora Wajda, 4)Lucyna Cisek, 5)Małgorzata Krupa, 6)Zbigniew Pietkiewicz, 7)Grzegorz Błoński, 8)Wanda Sierpińska, 9)Grażyna Pudło, 10)Elżbieta Kopiec.

10. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, w poniedziałek i w piątek o godz. 7:00, w sobotę Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie zwraca się do mieszkańców Strażowa i okolic z prośbą o zbiórkę makulatury, która przeznaczona będzie na sfinansowanie studni w Czadzie. Zbiórka prowadzona jest w ramach wolontariatu w porozumieniu z Referatem Misyjnym Kurii Rzeszowskiej. W dniu 19 września br. referat dostarczy kontener, który będzie ustawiony za zgodą gminy Krasne na parkingu obok placu zabaw.

Ogłoszenie UG Krasne:
Od dnia 18 września 2017 roku kurs linii 204 o godzinie 6:40. W związku z trudnościami związanymi z uzyskaniem stosownych uzgodnień oraz zezwoleń na zmianę rozkładu jazdy linii 204 w ZTM Rzeszów, na okres przejściowy od dnia 18 września nastąpi przesunięcie kursu autobus linii 204 na godzinę 6:40 na trasie Palikówka pętla – Krasne UG przez Strażów. Zmiany obowiązywać będą do czasu uzyskania zezwolenia w ZTM Rzeszów.
Na przystanku Krasne UG będzie możliwość przesiadki do autobusu kursującego na trasie Krasne Wólka II – Rzeszów D.A. ul. Grottgera. (przyjazd na przystanek krasne UG godzina 7:07). Rozkład jazdy dostępny na stronie internetowej urzędu gminy Krasne.


Przejdź do paska narzędzi