Ogłoszenia duszpasterskie 24 niedziela zwykła – 17.09.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 24 niedziela zwykła – 17.09.2017r.

1. Dzisiaj 17 września  br. obchodzimy 78 Rocznicę Napaści Sowieckiej na Polskę. Modlimy się o pokój w naszej ojczyźnie.

2. Dzisiejsza niedziela w kościele w Polsce to obchody 51 Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po Mszy św. jest zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”. To też trzecia niedziela miesiąca składka na potrzeby parafii (remont dzwonnicy). Bóg zapłać.

3. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Dzieci i Młodzieży. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana.

4. We wtorek 19.09 br. w naszej diecezji obchodzimy Wspomnienie Dowolne NMP z Lasalette pojednawczyni grzeszników.

5. W środę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w naszej parafii.

6. W zakrystii można składać indywidualne ofiary na remont dzwonnicy i potrzeby parafii. Bóg zapłać.

7. W sobotę 23.09. Schola, ministranci, parafianie udadzą się na wycieczkę do Jodłówki, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla. Jest jeszcze 12 wolnych miejsc. Zapisy u pani katechetki i w zakrystii. Zbiórka przy kościele o godz. 7:45.

8. W najbliższym czasie dotrą materiały związane ze zbiórką podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, będzie można złożyć podpisy, pamiętajmy o podanie numeru pesel.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (300 zł na remont dzwonnicy), na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Jolanta Hess, 2)Lucyna Szajnar, 3)Teodora Wajda, 4)Lucyna Cisek, 5)Małgorzata Krupa, 6)Zbigniew Pietkiewicz, 7)Grzegorz Błoński, 8)Wanda Sierpińska, 9)Grażyna Pudło, 10)Elżbieta Kopiec.

10. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, w poniedziałek i w piątek o godz. 7:00, w sobotę Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie zwraca się do mieszkańców Strażowa i okolic z prośbą o zbiórkę makulatury, która przeznaczona będzie na sfinansowanie studni w Czadzie. Zbiórka prowadzona jest w ramach wolontariatu w porozumieniu z Referatem Misyjnym Kurii Rzeszowskiej. W dniu 19 września br. referat dostarczy kontener, który będzie ustawiony za zgodą gminy Krasne na parkingu obok placu zabaw.

Ogłoszenie UG Krasne:
Od dnia 18 września 2017 roku kurs linii 204 o godzinie 6:40. W związku z trudnościami związanymi z uzyskaniem stosownych uzgodnień oraz zezwoleń na zmianę rozkładu jazdy linii 204 w ZTM Rzeszów, na okres przejściowy od dnia 18 września nastąpi przesunięcie kursu autobus linii 204 na godzinę 6:40 na trasie Palikówka pętla – Krasne UG przez Strażów. Zmiany obowiązywać będą do czasu uzyskania zezwolenia w ZTM Rzeszów.
Na przystanku Krasne UG będzie możliwość przesiadki do autobusu kursującego na trasie Krasne Wólka II – Rzeszów D.A. ul. Grottgera. (przyjazd na przystanek krasne UG godzina 7:07). Rozkład jazdy dostępny na stronie internetowej urzędu gminy Krasne.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi