Powstała studnia im. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

  • 0

Powstała studnia im. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

Category : WYDARZENIA

W Czadzie powstała studnia im. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Kilka dni temu została poświęcona i oddana do użytku. Mieszkańcy wioski Gabou II, w której zlokalizowana została studnia mogą cieszyć się z dostępu do czystej wody pitnej.

Powstanie studni im. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Czadzie podtrzymuje szczególną pamięć o Niezłomnym Pasterzu Kościoła. Inicjatywa wysoce wpisuje się tegoroczny jubileusz 100. rocznicy urodzin arcybiskupa. Z tej okazji ks. Edward Ryfa wystosował specjalny list skierowany do wszystkich darczyńców i dobrodziejów.

Szczęść Boże!

Kochani nasi dobroczyńcy!

Bardzo dziękujemy za kolejną studnie w Czadzie, którą ufundowaliście dla mieszkańców wioski Gabou II. 7 października odbyło się uroczyste jej poświęcenie.
Uroczystość tę poprzedziła Msza św. sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców, a także w intencji śp. arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, którego imieniem została nazwana nowa studnia.
Skupienie na Mszy świętej i podczas modlitwy poświecenia było bardzo duże. Towarzyszyły temu ogromna radość i wdzięczność dla Was za tak cenny dar. Radość ta udzieliła się także i mnie. Całe zmęczenie, spowodowane trudną drogą dojazdu z powodu obfitych opadów deszczu, nagle gdzieś zniknęło.
Trudno wyrazić słowami to co czujemy w sercu, za to co uczyniliście dla nas. Niech Pan Bóg Wam wynagradza, bo tylko On zna prawdziwą wartość tego co czynicie.
Dziękując jeszcze raz, w imieniu mieszkańców wioski Gabou II i moim własnym, zapewniam o wielkiej wdzięczności i stałej modlitwie w Waszej intencji.

Bóg zapłać!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W diecezji rzeszowskiej nadal prowadzona jest akcja zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy kolejnych studni w Czadzie. W akcję mogą włączyć się nie tylko parafie diecezji rzeszowskiej, ale również szkoły, instytucje, zakłady pracy, organizacje jak i osoby indywidualne.
Do zbiórki przeznaczone są specjalne kontenery. Po wcześniejszym zgłoszeniu danej parafii czy palcówki kontener trafia w wyznaczone miejsce składowe.

Zgłoszenia przyjmowane są w Referacie Misyjnym Diecezji Rzeszowskiej. Kontakt: +48 17 852 44 19 wew. 29


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi