Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Oktawa Narodzenia Pańskiego – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Oktawa Narodzenia Pańskiego – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2017r.

1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę 8:00, 10:30, 16:00. Rocznica Sakry Biskupiej Ks. Bpa Kazimierza i Ks. Bpa Edwarda. Modlimy się w ich intencjach. 6 stycznia obchodzony jest Misyjny Dzień Dzieci. Składka przeznaczona jest na Misje. Nie obowiązuje post piątkowy. Na sumie Chrzest dziecka.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Kłęk Haliny.

3. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego – tradycyjny śpiew kolęd do 2 lutego.

4. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Dotychczasowym ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

5. W niedzielę 8 stycznia 2017 r. W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków stowarzyszenia przyjaciół WSD w Rzeszowie o godz. 10:00.

6. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda:
w poniedziałek od godz. 15:00 – 20:00,
wtorek, środa, czwartek od godz. 16:00 – 20:00,                  
w sobotę od godz. 9:00 – 16:00.
Plan Kolędy: dalszy ciąg po tej stronie co kościół, w stronę szkoły, Skotnika, do Grunwaldu od poniedziałku do czwartku. W sobotę od Bażantarnii od Kota Krzysztofa w stronę rodziny Gaweł – Strażów Granica.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Magdalena Grabowska 2)Rędzia Bogumiła 3)Oczoś Beata 4)Szałęga Beata 5)Kumor Maria 6)Małgorzata Pierzchała 7)Karolina Kula 8)Irena Kalisiak.

8. Odwiedziny chorych przed pierwszym piątkiem, który wypada 6 stycznia w czwartek od godz. 8:00.

9. Msze św. w tygodniu w poniedziałek o godz. 9:00, wtorek do czwartku o godz. 7:00, w sobotę (I sobota miesiąca) o godz. 18:00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Radio Maryja i TV Trwam.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi