Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

 1. Dziś I-a niedziela miesiąca, wystawienie N.S. po południu o godz.15:30.

 1. W dniach 7-13 lutego br. przeżywamy 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 1. W środę 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres WIELKIEGO POSTU – czasu przygotowania do Świąt Paschalnych przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Od Środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 zapraszam.

 1. W Wielkim Poście bierzemy udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: w piątek dla dzieci o godz. 16:30 i dla wszystkich o godz. 17:30 w Drodze Krzyżowej, oraz w niedzielę o godz. 15:30 w Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. W środę po Mszy św. wieczornej adoracja N.S. wynagradzająca za grzechy świata i w parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

 1. W czwartek 11. lutego br. XXIII Światowy Dzień Chorego. O godz. 18:00 spotkanie kandydatów do s. bierzmowania z kl. III gimnazjum.


 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.


 1. W zakrystii lub w salce katechetycznej składamy ofiary na dokończenie ogrodzenia kościoła.


 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Rutkowska Danuta, 2)Kowalczyk Jolanta, 3)Laskowska Jadwiga, 4)Stysiał Wiesława, 5)Laskowski Łukasz, 6)Kulig Anna, 7)Dziadosz Marianna, 8)Dąbrowska Halina, 9)Bytnar Urszula, 10)Zdeb Monika.
  Grupa sprzątająca informuje w zakrystii, o której godzinie będzie sprzątać w pon. i sob., by można było otworzyć kościół.


 1. W okresie Wielkiego Postu zakazane jest przyozdabianie ołtarzy kwiatami. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.


 1. Msze św. od jutra w dni powszednie o godz. 18:00. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17:30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15:30.


  INTENCJE MSZALNE – 08.02. – 14.02.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi