Ogłoszenia duszpasterskie 31 niedziela zwykła – 04.11.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 31 niedziela zwykła – 04.11.2018r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Składka na cele WSD w Rzeszowie. Po Mszy św. zbiórka do puszek ofiar pieniężnych w ramach X Dnia Solidarności z kościołem prześladowanym jako pomoc kościołowi w potrzebie w tym roku modlimy się i pomagamy materialnie chrześcijanom w Pakistanie. Bądźmy ofiarni.

2. We czwartek o godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste , rodzinne i społeczne. Próba Scholi też w czwartek o godz. 17:00.

3. W piątek święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej.

4. W piątek 9 listopada w ramach współpracy z papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie o godz. 10:00 zakończenie i odebranie zebranych elektroodpadów – elektrośmieci na placu kościelnym za kaplicą. Przychody z akcji zasilą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz dofinansowanie budowy szkoły na Sawannie w Kenii.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary (360zł) na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Agata Grabowska – Głuszak, 2)Magdalena Mazur, 3)Lidia Hajduk, 4)Lucyna Kamińska, 5)Elżbieta Kamińska, 6)Jutyna Ruszel, 7)Estera Marcinek, 8)Mariola Bilut, 9)Agata Wrona, 10)Małorzata Borowiec, 11)Barbara Szałęga, 12)Natalia Strażewska, 13)Małgorzata Kula.

7. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta serdecznie dziękuje parafianom za zebrane płody rolne na rzecz ludzi ubogich.

8. Ks. Proboszcz z parafii bł. Władysława Findysza z Rzeszowa składa serdeczne podziękowanie parafianom „Bóg zapłać” za składkę z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni. Zebrana kwota to 3241 zł i 1 euro.

9. Ks. Proboszcz z Radą Parafialną – Radą Cmentarną składa serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary pieniężne składane do puszek 1 listopada przy cmentarzu na utrzymanie cmentarza parafialnego. Zebrana kwota to 4654,12 zł. Składam podziękowanie LSO, strażakom, radzie parafialnej za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu i utrzymanie porządku.

10. Wypominki w tygodniu o godz. 17:00 i Msza św., w niedzielę wypominki o godz. 15:45 i Msza św.
W czwartek i w piątek Msza św. o godz. 7:00 i 17:00.

11. W przyszłą niedzielę 11 listopada o godz. 10:30 Msza św. w intencji ojczyzny i po mszy św. przemarsz pod pomnik Grunwaldu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszach św. zbiórka do puszek ofiar pieniężnych jako pomoc jesienna dla WSD w Rzeszowie, zamiast płodów rolnych.

12. Są kalendarze misyjne na 2019 r. na ścianę w cenie 5 zł. Gazetki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło w cenie 5 zł, kartki wypominkowe na stoliku za ławkami są do pobrania. Wypominki przynosimy do zakrystii.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi