Ogłoszenia duszpasterskie 28 niedziela zwykła – 14.10.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 28 niedziela zwykła – 14.10.2018r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski p.t. „Promieniowanie Ojcostwa”. Zbiórka po Mszach świętych do puszek na Fundusz Papieski dla młodzieży zdolnej a ubogiej.

2. Jutro 15.X. przypada dzień dziecka utraconego.

3. W czwartek święto św. Łukasza. Modlimy się za pracowników służby zdrowia. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

4. W czwartek o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronkę prowadzi Caritas Parafialny.

6. Przyszła niedziela 21.X. To niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Składka na cele misyjne.

7. Parafianka Marianna Dziadosz napisała książkę o problemach ludzi starszych p.t. „Kiedy twoi rodzice stają się twoimi dziećmi”. Cena książki 15 zł z tego 5 zł od książki z przeznaczeniem na cele parafialne. Będzie je można nabyć od autorki w przyszłą niedzielę po sumie.

8. Radni parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty w zakrystii lub na konto można wpłacać na cele parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zostały zakupione do kościoła dywany w prezbiterium za dar ołtarza dzieci komunijnych i bierzmowanych .

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary(200zł) na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Katarzyna Laskowska 2)Agnieszka Szpyrka 3)Irena Nowak 4)Urszula Więcek 5)Joanna Pietraszek 6)Halina Salach 7)Maria Lecka 8)Dorota Wisz 9)Agnieszka Ruman 10)Roman Puziewicz 11)Bogusława Kuźniewska.

10. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30, Msze św. o godz. 18:00, ale w środę, w czwartek, w piątek o godz. 7:00 i 18:00.

11. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca składka na potrzeby parafii. Również po Mszach św. do puszek będzie można złożyć datek na operację dla poszkodowanego Dominika Iwański, lat 26, pochodzącego z Zabierzowa, którego siostra mieszka w Strażowie. Operacja jest bardzo kosztowna, a to może mu pomóc w przywróceniu zdrowia po wypadku. Odpowiedzialna za pomoc jest fundacja siepomaga.pl z Poznania. Afisz z ogłoszeniem jest zawieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

12. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na ścianę, kalendarz na 2019 r. W cenie 5 zł, gazetki katolickie niedzielę, źródło, gość niedzielny w cenie 5 zł.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi