Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela zwykła – 28.08.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela zwykła – 28.08.2016 r.

1. Rzeszowskie porozumienie na rzecz trzeźwości zaprasza na marsz na rzecz trzeźwości w poniedziałek, 29 sierpnia rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 18:00.

2.  W czwartek, 1 września – 77 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8:00 rano. Codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiedź dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy o dzieciach, młodzieży, nauczycielach i wychowawcach oraz o rodzicach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Dla Intronizacji NSPJ w Parafii. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17:00. Pierwsza sobota miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Przynosimy lampiony. Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych.

4. Bardzo proszę by uzupełnić członków róż różańcowych, gdy odchodzą do wieczności, nie wstydźmy się modlitwy różańcowej, nie mówmy że nie mamy czasu lub, że jeszcze nie w tej chwili bo dla Pana Jezusa, dla Matki Bożej zawsze powinniśmy znaleźć chwilę, bo dla wierzących w perspektywie życia wiecznego to jest najważniejsze. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Laskowskiej Władysławy.

5. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za plony.

6. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty od parafian na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Łuczyk Monika, 2)Michno Teresa, 3)Gunia Elżbieta, 4)Gunia Ewelina, 5)Ogonowski Adam, 6)Ataman Anna, 7)Wilczyńska Marta, 8)Rak Iwona, 9)Gientka Dariusz, 10)Rejman Anna.

8. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w poniedziałek tylko rano o godz. 7:00, też rano 1 września o godz. 8:00 oraz w piątek i sobotę o godz. 7:00.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1.Bartłomiej Wróbel syn Andrzeja i Kazimiery Drewniak, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Błażowej, Parafia Błażowa z Adrianną Agatą Czarnożycką, córka Roberta i Agaty Ciąpała, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap. I

2.Łukasz Dec syn Adama i Grażyny, stan wolny, ur. w Lubaczowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Moniką Stanik córka Eugeniusza i Krystyny, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Saletyni. Zap. I


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi