Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

1. II niedziela Adwentu to dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. We czwartek 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Dzień szczególnej modlitwy w intencji kościoła, Ojca Świętego i ojczyzny. O godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Rydzik Anny.

4. W piątek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 20.XII w czwartek od godz. 10:00 – 11:45 i 15:00 – 16:30; 17:00 – 18:00. Zapraszam.

6. Można wpłacać ofiary pieniężne na cele parafialne w zakrystii lub na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7 Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Dąbrowska Halina, 2)Półtorakowie, 3)Dziadosz Marianna, 4)Bytnar Urszula, 5)Olszańska Magdalena, 6)Kopeć Lidia, 7)Anyszek Sandra, 8)Cynk Zofia, 9)Puziewicz Ewlina, 10)Bryła Ewa, 11)Stępień Agnieszka, 12)Naróg Marta, 13)Gunia Andrzej.

8. Są do nabycia gazetki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło w cenie 5 zł. Caritas parafialny rozprowadza świece adwentowe duże 12 zł, małe 5 zł.

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii – m.in. na ogrzewanie kościoła. Bądźmy ofiarni.

10. Od poniedziałku do soboty msza św. o godz. 7:00 i roraty o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Drugi odcinek rekolekcji adwentowych “Przekleństwa”, zatytułowany: Dlaczego to robisz?

Czyli temat, który nie raz poruszaliśmy w rozważaniach, ale dziś przychodzi jako przekleństwo: nie badam swego serca przed podjęciem decyzji czy rozpoczęciem działania. To jest bardzo często powodem moich strapień.
Jeszcze o kieszeni i sercu Pana Boga.

Rekolekcje na Adwent 2018 w każdy wtorek i piątek.

Zobacz wszystkie odcinki: http://franciszkanie.tv/catego…/film/slowo-boga/adwent-2018/

FranciszkanieTV: http://www.franciszkanie.tv

Franciszkańskie rozważanie niedzielnej Liturgii Słowa w TVP2 w soboty około 16:50.

Franciszkańskie homilie – codziennie – http://www.soundcloud.com/franciszkanie


 

Ogłoszenia społeczne

W przyszłą niedzielę będzie można kupić gazetkę „Głos Strażowa” w cenie 2 zł.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi