Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 02.12.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 02.12.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 02.12.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości narodzenia pańskiego przez który wspominamy przyjście syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu jego powtórnego przyjścia na końcu czasów, dlatego Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. Roraty o godz. 17:00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W adwencie trwa akcja trzeźwościowa.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po południu Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15:30. składka przeznaczona na cele diecezjalne.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Zdzisławy Brzykowskiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8:00, spowiedź od godz. 16:00. W piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W sobotę 8 grudnia uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze święte o godz. 9:00 i 17:00. Od godz. 8:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. O godz. 17:00 Błogosławieństwo i rozdanie dla klasy III medalików Niepokalanej.

6. 9 grudnia tj. w II niedzielę adwentu będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie . Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary pieniężne do puszek na ten cel.

7. W zakrystii Radni Parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty na cele parafialne lub można wpłacać na konto parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Gargaś Jadwiga, 2)Leśko Danuta, 3)Pasterz Michał, 4)Smyk Iwona, 5)Machała Magdalena, 6)Rutkowska Danuta, 7)Kowalczyk Jolanta, 8)Laskowska Jadwiga, 9)Stysiał Monika, 10)Zdeb Monika, 11)Szklasz Monika, 12)Kulig Anna.

9. Caritas Parafialny od dziś rozprowadza świece wigilijne małe w cenie 5 zł, duże 12 zł.

10. Zapraszamy młodzież i dorosłych lubiącą śpiewać na próby chóru . Spotkania odbywają się w czwartek w salce katechetycznej o godz. 18:00.

11. Msze św. Roratnie w tygodniu o godz. 17:00, ale we wtorek, w środę, w czwartek, w piątek o godz. 7:00 i 17:00. W sobotę Chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi