Ogłoszenia duszpasterskie 17 niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 17 niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

1.Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców z poświęceniem pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy św. zbiórka do puszek ofiar na rzecz misji. Dzisiaj też pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ogłoszony przez Papieża Franciszka.

2.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca br., Dniem Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. W niedzielę 1 sierpnia br. zbiórka Caritas Diecezji Rzeszowskiej na rzecz tych powodzian. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3.Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rydzik Anny.

4.Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Maria Panek, 2)Bogaczowie, 3)Ewa Trojanowska, 4)Magdalena Puziewicz, 5)Barbara Krowiak, 6)Dominika Frączek, 7)Kinga Filipek, 8)Barbara Hajdera, 9)Teresa Kurc, 10)Jolanta Świeboda.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Intencje mszalne od 26.07-01.08.2021 r.

Niedziela 25 lipca Dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 25.07.2021 r.

Życzenia Sekretarza Generalnego Episkopatu na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Papież do ludzi starszych o marzeniach, pamięci i modlitwie

Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach

Bp Mazur na Tydzień Św. Krzysztofa: Środki transportu w misjonarskim posługiwaniu odgrywają niezastąpioną rolę


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi