KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 25.07.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 25.07.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca br., Dniem Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. Odpowiadając na ten apel prosimy, aby poszkodowanych objąć modlitwą w czasie Mszy św., a także przeprowadzić zbiórkę do puszek. Z uwagi na fakt, iż w wielu parafiach w najbliższą niedzielę jest prowadzona zbiórka na rzecz misji z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, zbiórkę na rzecz powodzian można przeprowadzić według uznania księdza proboszcza w niedzielę 1 sierpnia br. Zebrane środki należy przesłać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

2. W minioną niedzielę, burze i gwałtowne ulewy spowodowały szkody również na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Do najbardziej poszkodowanych już dotarła pierwsza pomoc z rezerw budżetowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie Instytutu, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl oraz na stronie internetowej www.instytut.rzeszow.pl . Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r. w sekretariacie Instytutu.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi