Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strażowie – 11 listopada

  • 0

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strażowie – 11 listopada

W dniu 11 listopada 2016 r. (piątek) w sołectwie Strażów będziemy obchodzić 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy mieszkańców do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.Ks. Proboszcz, Radna Powiatowa, Rada Sołecka Strażów, ZS w Strażowie, OSP w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE” zapraszają na uroczystość Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sołectwie Strażów – 11 listopada.

Program uroczystości:
– godz. 9.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy w Strażowie;
– ok. godz. 10.00 przemarsz pod pomnik „Grunwaldu” w Strażowie,
– godz. 10.20 – uroczystości przed pomnikiem „Grunwald”:
– odśpiewanie hymnu państwowego,
– rys historyczny,
–  przemówienie zaproszonych gości,
– złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez delegacje – zaproszeni goście, ZS w Strażowie, Rada Sołecka Strażów, OSP w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”.
– odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”.


11. listopada Święto Niepodległościpolska-flaga

Dnia 11. listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość.

Dzień 11. listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku w czasie rządów komunistycznych obchodzenie tego święta było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono Święto Niepodległości. Od tego czasu jest to najważniejsze święto państwowe, zaś dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.


Przejdź do paska narzędzi