Misterium wielkanocne w Zespole Szkół w Strażowie [VIDEO, FOTO]

  • 0

Misterium wielkanocne w Zespole Szkół w Strażowie [VIDEO, FOTO]

W dniu 12 kwietnia 2017 r. w budynku ZS w Strażowie uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej przy wsparciu wychowawczyni pani Beaty Sądek przygotowali i przedstawili misterium wielkanocne, wprowadzające w wyjątkowy nastrój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy.

Mali aktorów wcielili się w postacie takie jak: Jezus Chrystus, Szymon Cyrnejczyk, św. Weronika, Maryja, żołnierze.

Piękna gra aktorów, stroje, śpiew, dekoracja sceny uświetniły to wydarzenie, a wszystkim obecnym uświadomiły, że męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa uczą nas pięknego i mądrego życia.

Licznie zebrani na korytarzu szkolnym widzowie w zadumie obejrzeli występ młodych aktorów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Nad całością uroczystości czuwała pani wychowawczyni Beata Sądek.

Przedstawienie zakończyło się życzeniami ze strony pani dyrektor ZS w Strażowie Agaty Guni-Buk.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi