Koronawirus. Bp Jan Wątroba zakończył kwarantannę

  • 0

Koronawirus. Bp Jan Wątroba zakończył kwarantannę

Category : Komunikaty Kurii

Zakończyła się kwarantanna bp Jana Wątroby. Wszyscy duchowni, którzy pozostają w kwarantannie, mają negatywne wyniki badań na obecność koronawirusa.

Badania wykazały, że trzech księży z diecezji rzeszowskiej ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Rezultatem dochodzenia epidemiologicznego prowadzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną jest kwarantanna osób, które miały bezpośrednio lub pośrednio styczność z zakażonymi księżmi.

Z dniem 17 czerwca 2020 r. zakończyła się kwarantanna biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Nadal w kwarantannie pozostaje biskup senior Kazimierz Górny. Wszystkie badania biskupów w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny.

W związku z zakażeniami wirusem Kuria Diecezjalna w Rzeszowie prosi wszystkich duszpasterzy i wiernych o przestrzeganie zasad higieny i wymogów sanitarnych, m.in. zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, częstą dezynfekcję rąk oraz sprzętów kościelnych, zachowywanie bezpiecznego dystansu podczas załatwiania spraw w kancelarii parafialnej oraz organizowanie udzielania Komunii Świętej osobno dla tych, którzy przyjmują Komunię na rękę i dla tych, którzy przyjmują do ust.


Przejdź do paska narzędzi