Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

  • 0

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

Category : Komunikaty Kurii

16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Koncert będzie transmitowany przez radio, telewizję i internet.

W tym roku koncert będzie transmitowany na kanałach:

– YouTube:
https://www.youtube.com/user/jednegosercapl/live

– Facebook:
https://www.facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha/

– TV Trwam:
http://tv-trwam.pl/na-zywo

Transmisja radiowa:
– Radio FARAhttp://przemyska.pl/radio-fara-online-pomoc/
– Radio VIA – http://radiovia.com.pl/

XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie

 W tym roku przypada XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Park Sybiraków w Rzeszowie ponownie stanie się placem wypełnionym tysiącami wiernych.

Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy i wielbienia Pana Boga w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16 czerwca 2022 roku w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Początek wydarzenia o godzinie 19.00.

Pomysłodawcą tej wieloletniej inicjatywy jest perkusista zespołu Skaldowie – Jan Budziaszek, który pierwszą edycję koncertu nazwał „koncertem swojego życia”. Od 2003 roku Park Sybiraków jest wypełniany po brzegi tysiącami wiernych: z Rzeszowa, Podkarpacia z różnych regionów Polski, a także spoza granic naszego kraju, którzy pragną wspólnie wielbić Boga poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę. Za kierownictwo muzyczne koncertu niezmiennie każdego roku odpowiada Marcin Pospieszalski, a opiekunami duchowymi Rodziny Jednego Serca Jednego Ducha są ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik. Koncert jest transmitowany w Telewizji Trwam, a od 2011 roku możemy uczestniczyć w wydarzeniu on-line za pomocą platform internetowych.

Próby chóru do tegorocznej, jubileuszowej edycji koncertu rozpoczęły się wraz z początkiem maja. Na scenie oprócz orkiestry i chóru Jednego Serca Jednego Ducha wystąpią: Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Andrzej Lampert, NEW LIFE’M: Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Lidia Pospieszalska, Tony Melendez, Krzysztof Szczypuła, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Leopold Twardowski, Rafał Maciejewski, Viola Brzezińska, Barbara Pospieszalska, Paweł Dusza, Katarzyna Bogusz, Justyna Kopiszka, Aneta Nurcek, Marcin Spenner, Arkadio, Małgorzata Komorowska, Barbara Trzonkowska-Pospieszalska, Piotr Łukaszewski, Mikołaj Pospieszalski, Nikodem Pospieszalski, Kamil Cudzich, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Józef Zatwarnicki, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun, Szymon Tadla, Stanisław Tadla, Hrystyna Pidlisetska, Klara Walicka, Zahar Valaha, Oleksii Kaplunskyi, Anastasiya Voytyuk, kapela Bandurzystek „ZORIANYCIA” ze Lwowa i goście.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha. Współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie, które uznając koncert za kluczowy w promocji województwa wspiera obsługę logistyczną pobytu artystów i zespołów. W wydarzeniu pomagają: Odnowa w Duchu Świętym, Duszpasterstwo Akademickie WSIiZ, PRO JSJD Sp. z.o.o, Rycerze Kolumba, Wojownicy Maryi i Związek Strzelecki „Strzelec”.  Za objęcie patronatu honorowego koncertu dziękujemy: Biskupowi Rzeszowskiemu, Prezydentowi Miasta Rzeszowa, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także Staroście Rzeszowskiemu.

Tegoroczną edycję Koncertu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Działanie Solidarni z Ukrainą na Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha 2022  dofinansowano zaś ze środków Polskiej Fundacji Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha!

Więcej informacji na: www.jednegoserca.pl.

 


Papieska intencja na lipiec 2022

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Przejdź do paska narzędzi