KOMUNIKATY KURII – VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W sobotę, 15 maja br., 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach o godz. 10.00 pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu tych kandydatów do święceń. Prośmy Pana także o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej diecezji.

2. W dwa najbliższe poniedziałki 10 i 17 maja br. o godzinie 20.00 na platformie ZOOM, pod linkiem: https://zoom.us/j/98497450632?pwd=Z3BFN1lQNDluQTFsY0ZwWkptN240Zz09, Meeting ID: 984 9745 0632, Passcode: 387718 – spotkania formacyjne dla księży wyświęconych w latach 2006-2019.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 11-14 maja br., w sali D2.2 z zachowaniem wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Rozpoczęcie we wtorek 11 maja o godz. 16.00. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

4. W dniach 25-28 maja br., bp Jan Wątroba zaplanował indywidualne spotkania z księżmi Dziekanami z 20 dekanatów (z wyłączeniem tych, w których odbywają się w tym roku wizytacje kanoniczne). Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany księżom Dziekanom w przyszłym tygodniu. Prosimy, aby przed spotkaniem z księdzem biskupem przeprowadzić wizytacje dziekańskie w poszczególnych parafiach.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi