KOMUNIKATY KURII – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Prosimy, aby w czasie niedzielnych Mszy św. objąć modlitwą wszystkich pracowników i wolontariuszy Caritas. Składka z Niedzieli Miłosierdzia w całości przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

2. W III Niedzielę Wielkanocną, 18 kwietnia br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Materiały zostały przesłane w styczniu br., na Niedzielę Słowa Bożego.

3. Spotkanie księży przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia br., o godz. 15.30 w budynku Kurii Diecezjalnej.

4. Redakcja kwartalnika „Pastores” zaprasza księży do zapoznania się z ofertą czasopisma. Bliższe informacje na stronie www.pastores.pl.

5. Biskup rzeszowski Jan Wątroba wyraził zgodę na to, aby w niedzielę, 18 kwietnia br., wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci mogli przeprowadzić w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum. Zbiórka ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek.

6. Krakowskie kino „Kijów” zaprasza na filmowy Festiwal Miłosierdzia on-line w dniach 10 i 11 kwietnia br. W ramach tego festiwalu będzie można obejrzeć bezpłatnie 3 filmy o tematyce religijnej. Więcej informacji pod adresem: https://www.kijow.pl/festiwal_milosierdzia_2_edycja_online.html.

Natomiast pod tym adresem znajduje się kino „Kijów” na kanale YT:https://www.youtube.com/channel/UC7wverO_4pMTIXVSLi9SMxQ.


Ograniczenia

Ważne!

Od 4 maja według ustaleń epidemiologicznych i rządowych limit osób w naszej świątyni wynosi

31 osób Prosimy o respektowanie tych wymogów pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2021 brzmi:Intencja powszechna: Świat finansów Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Przejdź do paska narzędzi