KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 02.10.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela Zwykła, 02.10.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. 9 października br. pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia” będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka.

2. W niedzielę, 16 października br. pod hasłem „Veritatis splendor” przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski.

3. Diecezjalni Duszpasterze Młodzieży zwracają się z prośbą do księży, którzy chcieliby pojechać z młodzieżą na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, aby zgłosili taką wolę do dnia 3 października br. Zgłoszenia telefoniczne przyjmują: ks. Jakub Gunia tel. 553 533 395 i ks. Tomasz Ryczek tel. 724 760 750. Ponadto można się zgłaszać pisząc na mail: ddmrzeszow@gmail.com. ŚDM w Lizbonie zostały zaplanowane w terminie 26.07. – 06.08.2023 r.

4. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młodzież, która ukończyła 16 lat do wzięcia udziału w formacji zastępowych, liderów i animatorów muzycznych. Formacja ta ma na celu pogłębienie wiary, zdobycie potrzebnych informacji w jaki sposób prowadzić grupy parafialne, zdobycie wiedzy i państwowych uprawnień koniecznych do bycia wychowawcą kolonijnym lub obozowym, a także opanowanie warsztatu muzycznego i nabycie wiedzy potrzebnej do prowadzenia scholi parafialnych. Szkolenie KSM obejmuje 6 spotkań weekendowych. Koszt jednego spotkania to 130 zł (obejmuje noclegi i pełne wyżywienie). Zapisy na Dni Formacyjne pod adresem: https://forms.gle/eLHJB7cYdKkyS6ag8. Natomiast zapisy na Warsztaty Muzyczne: https://forms.gle/MhMmruuT5NdakMKv5. Więcej szczegółów na stronie: www.ksm.rzeszow.pl.

5. Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza – patrona służby zdrowia – Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 16 października 2022 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę. Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym. Mszy św., o godz. 15:00 będzie przewodniczył J.E. Biskup Kazimierz Górny. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl.

6. Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego organizuje 35. Lądzkie Sympozjum Liturgiczne. W tym roku będzie ono poświęcone rozumieniu i przeżywaniu liturgicznego okresu Adwentu.

7. W dniach 10-13 listopada 2022 r. przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie organizowane są warsztaty i rekolekcje muzyki liturgicznej „Pokój zostawiam wam”. Warsztaty adresowane są do chórzystów oraz instrumentalistów od szesnastego roku życia. Warsztaty poprowadzą dyrygenci: Piotr Pałka oraz Paweł Bębenek. Zapisy (do końca października) oraz szczegółowe informacje na stronie: warsztatyrzeszow.wordpress.com.

8. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski przesyła tekst księgi „Martyrologium rzymskie”. Ze względu na zbyt duży do rozesłania rozmiar pliku, tekst księgi jest dostępny pod adresem internetowym:
https://drive.google.com/file/d/1oWm2G-dCYuMZmV2ccdKwckNJL0NB1Kvr/view?usp=sharing lub skróconym (do wyboru): https://bit.ly/3Bk3YLr.


Liturgia Dnia

Papieska Intencja Apostolstwa na październik 2022

O Kościół otwarty na wszystkich
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Przejdź do paska narzędzi