Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela zwykła – 06.09.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela zwykła – 06.09.2020r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, składka na WSD w Rzeszowie.

2. We wtorek święto narodzenia NMP.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

4. W sobotę w parafiach miasta Rzeszowa uroczystość MB Rzeszowskiej. W pozostałych parafiach diecezji – wspomnienie obowiązkowe. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. W piątek o godz. 18:30 w parafii Krasne próba młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania, a w sobotę o godz. 10:00 sakrament Bierzmowania dla młodzieży z byłej VIII klasy z naszej parafii. Młodzież zawiesza na szyi krzyż i bierze ze sobą książeczkę do bierzmowania.
Komunikat w sprawie udzielania tegorocznego Sakramentu Bierzmowania.

6. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków, rodziny codziennie pół godziny przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Ewa Głowiak, 2)Teresa Krata, 3)Maria Jachowicz, 4)Elżbieta Wisz, 5)Lidia Jachowicz, 6)Zofia Jachowicz, 7)Anna Gunia, 8)Karolina Grendysa, 9)Zofia Barszczowska, 10)Krystyna Gunia, 11)Smajdor Ewelina.

8. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek i w czwartek tylko o godz. 7:00.

9. Komunikat Prezydenta Rzeszowa:
W związku z tym, że w następną sobotę i niedzielę, czyli w dniach 12 i 13 września br. Rzeszów będzie areną rozgrywania międzynarodowej imprezy kolarskiej pod nazwą Orlen wyścig narodów, przewiduje się całkowite zamknięcie lub znaczne ograniczenie ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa oraz na terenie osiedli Przybyszówka, Zalesie i Słocina. Będą o tym szeroko informować lokalne media, a Prezydent Rzeszowa prosi o ograniczenie poruszania się w tym czasie samochodami osobowymi oraz bardziej uważną niż zwykle jazdę oraz o wyrozumiałość dla powstałych z tego powodu utrudnień.


Intencje mszalne 07.09 – 13.09.2020r.


Diecezjalne dożynki w Parku Papieskim w Rzeszowie [FOTORELACJA]

Dożynki parafialne w Strażowie Uroczystość Wniebowzięcia NMP [FOTORELACJA]Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaMsze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.