KOMUNIKATY KURII – 23. Niedziela Zwykła, 06.09.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 23. Niedziela Zwykła, 06.09.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W dniu 21 września (poniedziałek) 2020 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz. 10.00 odbędzie się Kongregacja Księży Dziekanów. Do wzięcia udziału w tej kongregacji proszeni są księża dziekani. W razie wystąpienia poważnej przeszkody uniemożliwiającej obecność na kongregacji dziekana winien zastąpić wicedziekan danego dekanatu. Tematem kongregacji będzie funkcjonowanie parafii w obecnej rzeczywistości oraz problematyka powołań do stanu duchownego. Szczegółowy program zostanie przesłany w przyszłym tygodniu.

2. Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa o. Rafał Klimas zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta.

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wraz z biskupem Janem, zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży, w sobotę 5 września 2020 roku.  Zapisy przez formularz na stronie: www.zbuta.rzeszow.pl

4. KSM zaprasza na 55. jednodniowe złazisko (pieszy rajd) do Desznicy. Zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na  www.ksm.rzeszow.pl

5. W ramach uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w czwartek 10.09.2020 o godz. 18.00, odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego połączona z adoracją i zawierzeniem rzeszowskiej młodzieży. Zapraszamy grupy młodzieżowe z terenu miasta i miejscowości przyległych. Bardzo prosimy księży proboszczów o przysłanie delegacji z każdej parafii.

6. We wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży proponujemy zorganizować w każdej parafii adorację o nazwie “Godzina dla Jezusa”. Idea jest taka, aby pomimo ograniczeń sanitarnych kapłani i młodzież z całej diecezji, w jednym czasie modliła się za siebie, o powołania kapłańskie i zakonne. Proponowany tekst adoracji i szczegóły zostaną dostarczone za tydzień.


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.