KOŁO MISYJNE

Koło Misyjne w Strażowie.

Ognisko Misyjne zostało założone 10 lat temu i do dzis jest prowadzone przez pania katechetkę mgr. Irenę Barrnat. W ramach spotkań misyjnych realizuje programy formacyjne przygotowywane przez Sekretariat Krajowy PDMD. Spotkania sa organizowane w drugi i czwarty piatek miesiaca w parafialnym punkcie katechetycznym. Wówczas sa one prowadzone przez animatorki lub przez pania katechetkę. Animatorzy przechodza specjalne kursy prowadzone przez Referat Misyjny diecezji rzeszowskiej. Członkowie GRUPY podjęli misyjny nakaz Chrystusa i Koscioła, bo – jak powiedział Sługa Boży Jan Paweł II – “ziarno ideałów misyjnych zaszczepione w młodosci ma wielka szansę rozwoju i owocowania”. Działalnosć Ogniska ma na celu rozbudzenie w dzieciach wrażliwosci misyjnej oraz poczucia solidarnosci, tak duchowej jak i materialnej, z rówiesnikami i misjonarzami na całym swiecie.

Pantomimy

Dnia 6 czerwca 2009 roku w pierwsza sobotę miesiaca w parafialnym kosciele Koło Misyjne zorganizowało pantomimy za podziękowanie Matce Bożej i Jej synowi Jezusowi za Misje swięte i Konsekracje Koscioła. Chcielismy pokazać ludziom z parafii, że Boga można czcić na różne sposoby. Przedstawilismy 7 pantomim z czego po każdej z nich był krótki objasniajacy komentarz księdza proboszcza. Całość zaczęła się o godzinie 20, a skończyła się Apelem Jasnogórskim do Królowej Polski Pani Częstochowskiej patronki naszej parafii.

Wakacje z Bogiem PDMD

Wakacje z Bogiem PDMD to nagroda dla dzieci za cały rok pracy w parafii na rzecz misji. Sa organizowane trzy turnusy. Spotykamy się tam z dziećmi z całej diecezji rzeszowskiej. Kadra składa się głownie z księdza modoratora, prowadzacej pani katechetki, kleryków oraz animatorów. Celem wakacji jest przybliżenie dzieci do Boga i ukazanie im całej prawdy o misjach. Wielka niespodzianka jest spotkanie z misjonarzem, który przyjechał do Polski na wakacje i zgodził się opowiedzieć o swojej pracy i powołaniu. Na turnusach codziennie sa Msze swięte. Każdy jest przydzielony do jakies grupy zgodnie z kolorami kontynentów wówczas sa nam przydzielone dane obowiazki aby utrzymać porzadek w osrodku. A wieczorami mamy tzw. “pogodne wieczorki” wtedy wymyslamy różnego rodzaju zabawy i swietnie się przy tym bawimy. Turnusy trwaja 8 dni i kończa się tzw. “agapa”.


Przejdź do paska narzędzi