Zakończenie Roku 2015 w Parafii Strażów

  • 0

Zakończenie Roku 2015 w Parafii Strażów

Category : WYDARZENIA

Zakończenie roku kalendarzowego 2015 wiąże się z uczestnictwem w nabożeństwach dziękczynno-błagalnych. Takie nabożeństwa odbywają się w każdej świątyni. Mszy św. i nabożeństwu w naszej parafii Strażów przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk wraz z Ks. Tadeuszem Chmiel. On również wygłosił homilię, wskazując na najważniejsze wydarzenia mijającego roku w parafii i Kościele powszechnym. W uroczystości wzięli udział: Liturgiczna Służba Ołtarza, przedstawiciele Rady Parafialnej, grup parafialnych, Scholi, KSM, Akcji Katolickiej i liczni wierni parafii Strażowskiej.

Na zakończenie Mszy św., adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, pod przewodnictwem Ks. Proboszcza uczestnicy dziękowali Bogu za błogosławieństwo i wszelkie dobro w minionym roku, za 28 nowo ochrzczonych parafian, za tych, którzy przystąpili do bierzmowania (20 osób), za nowych małżonków (3 pary), za tych, którzy odeszli od nas w tym roku do domu Ojca (18 parafian). Przepraszali także Boga za wszelkie ułomności i grzechy. Modlitewne spotkanie zakończyło uroczyste dziękczynne „Te Deum” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W ostatnich godzinach kończącego się roku 2015, wszyscy chcemy dziękować za każde dobro, które otrzymaliśmy od Boga i ludzi.


Parafia w liczbach – podsumowanie roku 2015
• chrzty św. – 28 dzieci;
• bierzmowanie – 20 osób;
• śluby – 4 pary;
• pogrzeby – 18 osób;

Dziękujemy wszystkim parafianom i darczyńcom za wszelkie wyrazy życzliwości i okazywaną pomoc, dziękujemy zwłaszcza za ofiary materialne i modlitwę.

• nowi lektorzy – młodzieńców
• nowi ministranci –  chłopców


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi