Zakończenie Roku 2015 w Parafii Strażów

  • 0

Zakończenie Roku 2015 w Parafii Strażów

Category : WYDARZENIA

Zakończenie roku kalendarzowego 2015 wiąże się z uczestnictwem w nabożeństwach dziękczynno-błagalnych. Takie nabożeństwa odbywają się w każdej świątyni. Mszy św. i nabożeństwu w naszej parafii Strażów przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk wraz z Ks. Tadeuszem Chmiel. On również wygłosił homilię, wskazując na najważniejsze wydarzenia mijającego roku w parafii i Kościele powszechnym. W uroczystości wzięli udział: Liturgiczna Służba Ołtarza, przedstawiciele Rady Parafialnej, grup parafialnych, Scholi, KSM, Akcji Katolickiej i liczni wierni parafii Strażowskiej.

Na zakończenie Mszy św., adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, pod przewodnictwem Ks. Proboszcza uczestnicy dziękowali Bogu za błogosławieństwo i wszelkie dobro w minionym roku, za 28 nowo ochrzczonych parafian, za tych, którzy przystąpili do bierzmowania (20 osób), za nowych małżonków (3 pary), za tych, którzy odeszli od nas w tym roku do domu Ojca (18 parafian). Przepraszali także Boga za wszelkie ułomności i grzechy. Modlitewne spotkanie zakończyło uroczyste dziękczynne „Te Deum” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W ostatnich godzinach kończącego się roku 2015, wszyscy chcemy dziękować za każde dobro, które otrzymaliśmy od Boga i ludzi.


Parafia w liczbach – podsumowanie roku 2015
• chrzty św. – 28 dzieci;
• bierzmowanie – 20 osób;
• śluby – 4 pary;
• pogrzeby – 18 osób;

Dziękujemy wszystkim parafianom i darczyńcom za wszelkie wyrazy życzliwości i okazywaną pomoc, dziękujemy zwłaszcza za ofiary materialne i modlitwę.

• nowi lektorzy – młodzieńców
• nowi ministranci –  chłopców


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi