Za nami V Przegląd Pieśni Maryjnych w Strażowie [ZDJĘCIA]

  • 0

Za nami V Przegląd Pieśni Maryjnych w Strażowie [ZDJĘCIA]

Pod hasłem „ Dla Ciebie Matuchno śpiewamy”, w niedzielę 3 czerwca 2018 roku, w kościele p.w. NMP Królowej Polski i św. Antoniego w Strażowie odbył się kolejny piąty Przegląd Pieśni Maryjnej. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 163 uczestników – w tym soliści i zespoły z różnych zakątków diecezji rzeszowskiej i przemyskiej.

Przegląd, jak co roku, rozpoczął się Mszą świętą, a po niej nastąpiła prezentacja utworów. Każdy z gości mógł się posilić wspaniałym żurkiem i słodkościami rozdawanymi na placu kościelnym. Przegląd został zorganizowany przez parafię w Strażowie i Towarzystwo Społeczno- Kulturalne „Strażowianie” i współfinansowany z budżetu gminy Krasne. Celem imprezy była prezentacja osiągnięć solistów, chórów, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.

Sponsorami przeglądu byli:
Proboszcz ks. kanonik Edward Wnęk, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, firma Greinplast, Ekspress Bank Społdzielczy w Krasnem, Radna Powiatu Rzeszowskiego Renata Gaweł, Podkarpacki Zakład Szkolenia BeHaPol Grzegorz Morycz i Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „Strażowianie”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i parafianom za czas poświęcony Maryi, naszej Matce i Królowej.

V Przegląd Pieśni Maryjnych Strażów 2018


Przejdź do paska narzędzi