Ogólnopolski Tydzień Biblijny

  • 0

Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Category : WYDARZENIA

W dniach od 10 do 16 kwietnia w Kościele obchodzić będziemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który zachęca nas do lektury Pisma Świętego. Tegorocznym hasłem całego VIII Tygodnia Biblijnego są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (19,5).

,,Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością  Chrystusa” – Św. Augustyn

,,Tym, co najbardziej mnie poruszało i pobudzało, było czytanie Biblii, bez której nie potrafiłem się obejść. Pewnymi fragmentami byłem tak pochłonięty, że wydawało mi się, iż słyszę głos wypowiadający słowa, które właśnie czytałem.”  – św. Antoni Maria Claret, XIX w.

,,Człowiek współczesny bowiem bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Ewangelii, aby iść drogami prawdy, wolności, sprawiedliwości i pokoju”. – św. Jan Paweł II

,,Biblia zachęca do uwierzenia i zrozumienia, ze szczęściem podstawowym, szczęściem najważniejszym jest istnienie.” – kard. Jean –Marie Lustiger

Warto zajrzeć :
www. biblista.pl
www. twojabiblia.pl
www. biblia.deon.pl


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi