Rzecznik Episkopatu: Człowiek nie może żyć bez miłości Boga

  • 0

Rzecznik Episkopatu: Człowiek nie może żyć bez miłości Boga

Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w tym roku 24 czerwca.

Rzecznik Episkopatu stwierdził, że kult Serca Pana Jezusa ma dzisiaj nowy wymiar, który wpisuje się w logikę myślenia współczesnego człowieka. „Nie chodzi o rozumienie serca jako najważniejszego organu w organizmie człowieka, ale o pokazanie, że dzisiaj, w tym dziwnym i pełnym sprzeczności świecie, człowiek bez miłości Boga nie może żyć, nie może funkcjonować. I to jest ten nowy wymiar kultu” – podkreślił.

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że idea poświęcenia się i wynagradzania Sercu Jezusa nie jest przestarzałą formą pobożności, ale jest ideą nowoczesną, wpisującą się w potrzebę współczesnego świata. „Nie jest prawdą, że człowiek może żyć bez miłości Pana Boga. Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni” – zaznaczył.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

„Wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła, proszę o wsparcie modlitewne dla nas, kapłanów słabych i grzesznych, ale przeznaczonych do tego, by sprawować najświętsze czynności liturgiczne. Bez tej modlitwy pełne wypełnienie naszej misji może być bardzo trudne” – zaznaczył ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu zaprosił również na obchody Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa do Bazyliki NSPJ w Krakowie, 24 czerwca o godz. 18.00, gdzie przed rokiem biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

BP KEP


Papieska intencja na lipiec 2022

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Przejdź do paska narzędzi