Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

  • 0

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

Category : Komunikaty Kurii

4 sierpnia 2021 r. wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Pielgrzymka odbędzie się w systemie sztafetowym. Już można zapisać się do jednej z pielgrzymkowych grup.

Z powodu trwającego stanu pandemii tegoroczna pielgrzymka odbędzie się systemie sztafetowym – codziennie na szlak wyruszy jedna lub dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi). W sumie codziennie będzie pielgrzymować 150 osób, które, za wyjątkiem pierwszego dnia, rano wyjadą autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, wrócą do domów.

„Sztafetowy system pielgrzymowania pozwoli nam uniknąć organizacji noclegów na trasie pielgrzymki, co, w związku z przepisami w stanie epidemii, wiąże się z dużymi trudnościami – zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego każdy uczestnik pielgrzymki musiałby mieć zapewniony pokój jednoosobowy lub namiot, a potem trzeba takie miejsca zdezynfekować” – wyjaśnia ks. Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.

12 czerwca ruszyły zapisy na pielgrzymkę. Zapisy odbywają się przez formularz na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl bądź bezpośrednio u przewodników grup. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na sierpień 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Kościół Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Przejdź do paska narzędzi