RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

  • -

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

Category : WYDARZENIA

W dniu 11 listopada 2015 r. obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystości przebiegały według przygotowanego planu, a i pogoda była łaskawa.

Na uroczystości przybyli zaproszeni goście, wśród nich byli: Pani Violetta Błotko – Zastępca Wójta, Pan Marian Jachowicz – Przewodniczący Rady Gminy Krasne, delegacja wraz z pocztem sztandarowym OSP Strażów.
O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. celebrowana przez ks. Proboszcza Edwarda Wnęk i ks. Tadeusza Chmiel.
Po Mszy Św. w uroczystym korowodzie mieszkańcy Strażowa i zaproszeni goście udali się pod pomnik Grunwald. Tam uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym ks. Proboszcz Edward Wnęk odczytał nazwiska poległych w obronie Strażowa, oraz przybliżył historię dążenia naszego kraju do odzyskania niepodległości. Następnie Pani Violetta Błotko – Zastępca Wójta w krótkim przemówieniu odniosła się do obchodów święta odzyskania niepodległości.?

W dalszej kolejności delegacje: Przedstawicieli Urzędu Gminy Krasne, ZS w Strażowie, OSP w Strażowie, Rady Sołeckiej Strażów, Towarzystwa Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE” złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd walczącym za Ojczyznę.
Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem pieśni „Boże, coś Polskę”.

polska-flaga

 

 

 

 

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strażowie – 11.11.2015

 


Przejdź do paska narzędzi