Franciszek w Łagiewnikach: wykorzystajmy ten dzień!

  • 0

Franciszek w Łagiewnikach: wykorzystajmy ten dzień!

Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa! – zachęcił Franciszek młodzież zgromadzoną przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W krótkim, spontanicznym wystąpieniu zachęcał, by nie oddalać się od Jezusa – „nawet wtedy – jak dodał – kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi. On kocha nas jako takich, w ten sposób także Jego miłosierdzie staje się dla nas rzeczywistością”.

Na zakończenie papież zachęcił: „Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa”. Następnie poprosił o wspólną modlitwę do Matki Bożej Miłosiernej. Po odmówieniu „Zdrowaś Mario” papież pobłogosławił zgromadzonych.

Papieska wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się od wizyty w kaplicy św. Siostry Faustyny. Najpierw przez krótką chwilę w ciszy modlił się przed ołtarzem, w którym złożone są relikwie św. s. Faustyny. Następnie wpisał się do księgi pamiątkowej. Napisał w niej słowa: „Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary”

Z kaplicy św. Siostry Faustyny Franciszek przejechał do bazyliki w Łagiewnikach, gdzie przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Następnie Ojciec Święty zajął miejsce w konfesjonale, by wyspowiadać pięciu młodych ludzi z różnych kontynentów, w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Następnie Franciszek przejedzie do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie o godz. 10.15 celebrowana będzie uroczysta Msza św., na którą zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i klerycy z całej Polski. Papież wygłosi do nich homilię.

Po Eucharystii Ojciec Święty wróci do rezydencji krakowskich arcybiskupów, gdzie zje obiad z młodzieżą z różnych kontynentów.

>>Więcej na: www.pope2016.com

>>Relacje fotograficzne na bieżąco: http://bit.do/krakow2016

(ze zdjęć można korzystać, podając źródło: Mazur/episkopat.pl)

>>Transmisje on-line na stronie www.sdm.tvp.pl

KAI/BP KEPOgraniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi