Przewodniczący Episkopatu złożył kondolencje po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Category : Komunikat KEP

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w kondolencjach po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Publikujemy pełny tekst kondolencji:

Warszawa, dnia 6 sierpnia 2021 roku

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu.

Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinom tych osób, które poniosły śmierć, a zmarłych powierzam Bogu.

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański