Przewodniczący Episkopatu zaprasza na uroczystości NMP Królowej Polski na Jasnej Górze

  • 0

Przewodniczący Episkopatu zaprasza na uroczystości NMP Królowej Polski na Jasnej Górze

Category : Komunikat KEP

Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w głównych obchodach uroczystości NMP Królowej Polski u tronu Jasnogórskiej Pani. To tam dokonywały się najważniejsze wydarzenia i akty religijne Kościoła w Polsce – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zapraszając na uroczystości na Jasnej Górze, które odbędą się 3 maja.

Przypominając, że NMP Królowa Polski jest główną Patronką Polski, przewodniczący KEP przywołał słowa bł. Stefana Wyszyńskiego: „Maryja jest polskim charyzmatem i to na Niej trzeba budować przyszłość Ojczyzny”.

„Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w głównych obchodach tej uroczystości u tronu Jasnogórskiej Pani. To tam dokonywały się najważniejsze wydarzenia i akty religijne Kościoła w Polsce” – podkreślił abp Gądecki. Zachęcił, aby tego dnia być razem, „także w swoich lokalnych wspólnotach i rodzinach – łącząc się duchowo z polskim Episkopatem modlącym się tego dnia na Jasnej Górze”.

„Niech Matka Boża Królowa Polski wyprasza naszej Ojczyźnie i nam wszystkim potrzebne łaski, a przede wszystkim pokój dla całego świata” – życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. w uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze będzie sprawowana o godz. 11 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, który wygłosi również homilię.

BP KEP


Przejdź do paska narzędzi