Przewodniczący Episkopatu: Pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych

  • 0

Przewodniczący Episkopatu: Pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych

Category : Komunikat KEP

W tym dniu, ale także każdego dnia w ciągu roku, pamiętajmy o osobach starszych, zwłaszcza samotnych, które czekają na nasze odwiedziny, rozmowy i zainteresowanie – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, przypadającego w niedzielę 24 lipca.

Przewodniczący Episkopatu zachęcił, aby dzień ten był okazją do refleksji nad jesienią życia, „którą Pan Bóg dał po to, abyśmy zastanawiali się nad sprawami ostatecznymi”.

„Niech nikomu nie zabraknie serca drugiego człowieka” – zaapelował abp Gądecki.

BP KEP


Przejdź do paska narzędzi