Pomóżmy ofiarom wichury na Pomorzu. W niedzielę zbiórka rzeszowskiego Caritasu.

  • 0

Pomóżmy ofiarom wichury na Pomorzu. W niedzielę zbiórka rzeszowskiego Caritasu.

Category : WYDARZENIA

W niedzielę w kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy do której doszło w dniu 11 sierpnia br.

Zbiórkę w parafiach ogłosił biskup rzeszowski Jan Wątroba. To jest gest naszej solidarności. Inne województwa pomagały mieszkańcom Podkarpacia, np. w czasie powodzi. Teraz my prosimy o pomoc dla poszkodowanych Pomorzan – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, wolontariusze po każdej mszy św. będą zbierali pieniądze do puszek przed kościołami. Przypominamy, że zbiórka trwa do końca sierpnia a osoby chcące do niej dołączyć mogą:

  • wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
  • dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Poszkodowanych wesprze także Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc który uznał że rzeszowski urząd miasta na wsparcie ofiar nawałnicy przeznaczy 100 tys. zł pomorskiemu sołectwu Rytel na pomoc w usuwaniu zniszczeń powstałych podczas ubiegłotygodniowej nawałnicy.

Apel Przewodniczącego Episkopatu o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic

Z apelem o wsparcie dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Wyraził również solidarność z poszkodowanymi i zapewnił o modlitwie.

Publikujemy treść Apelu: 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

 W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. 

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE


Zdjęcie ilustracyjne: Caritas Polska


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi