Podziękowania dla uczestników akcji “makulatura na misje”

  • 0

Podziękowania dla uczestników akcji “makulatura na misje”

Category : WYDARZENIA

Kochani uczestnicy akcji ” makulatura na misje”
W imieniu mieszkańców Wiosek Saya 2 i Guinera, jak również w imieniu własnym bardzo serdecznie dziękuję za kolejny dar lepszego życia dla naszych braci w Czadzie.  Angażując się w akcje “makulatura na misje”, staliście się, tak jak św. Teresa od dzieciątka Jezus misjonarzami nie wyjeżdżając na misje. Dając bowiem wodę tym, którzy sami nie mogą sobie jej zapewnić, dajecie jakże przepiękne i jakże bardzo konkretne świadectwo waszej wiary oraz jedności całego Kościoła.
Mogę was zapewnić ze wasze świadectwo umacnia wiarę tutejszych chrześcijan i jest pięknym przykładem miłości bliźniego nie tylko dla nich ale także dla wyznawców innych religii, którzy też są często beneficjentami waszej akcji. Ostatnia studnia im. Bł.Ks. Popiełuszki powstała we wiosce gdzie mieszkają nie tylko chrześcijanie ale także  muzułmanie i wyznawcy religii tradycyjnej, i stała się ważnym elementem we wzajemnym zbliżaniu się i umacnianiu dobrego współżycia.
Nadając studniom imiona polskich świętych dzielicie się też dziedzictwem duchowym naszego polskiego Kościoła ubogacając tym samym tutejszy Kościół. Zawsze staram się przybliżać ich postacie tutejszym braciom, którzy słuchają często z dużym zainteresowaniem.
Szczególną sympatie wzbudzili słudzy boży z rodziny Ulmów i ich ofiara życia dla ratowania życia bliźnich.  Myślę że ich przykład zapadł głęboko w sercach tutejszych chrześcijan wzmacniając ich wiarę i ucząc ofiarnej miłości każdego bliźniego także tego, który nie jest członkiem ich plemienia.
Poświecenie studni i instalacja tablic pamiątkowych odbyła się w niedziele. Nie zastałem zbyt dużo ludzi bo zaczęła się już pora deszczowa, jak to widać na zdjęciach krajobraz się zmienił i zrobiło się zielono. W tym okresie, szczególnie kiedy spadnie duży deszcz, wiele ludzi udaje się do brusu na kilka dni żeby uprawiać ziemie. W piątek właśnie mieliśmy duży deszcz, który sprawił, ze wioski się trochę wyludniły. Ci, którzy zostali byli bardzo wdzięczni i radośni. Jak zawsze prosili przekazać ich podziękowanie i zapewnienie o modlitwie w waszej intencji co też czynie z wielka radością. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć z Saya 2 i Guinera.
Jeszcze raz bardzo dziękuje za wasze świadectwo, trud i poświecenie dla naszych afrykańskich braci. Nasza wdzięczność obejmuje wszystkich, każdą osobę: dzieci, młodzież, dorosłych, parafie, instytucje, przedsiębiorstwa, tych wszystkich którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli i ciągle pomagają. I życzę Wam dużo radości z tego co czynicie bo “radosnego dawce Bóg miłuje”. Niech Pan Bóg błogosławi każdego z Was i wasze dzieło “makulatura na misje”
 
Szczęść Boże!
 
Ks. Edward.
Czad/Afryka.

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi