Papież zwrócił się do Polaków o wsparcie Kościoła w krajach Europy wschodniej i Azji

  • 0

Papież zwrócił się do Polaków o wsparcie Kościoła w krajach Europy wschodniej i Azji

Dziękuję wszystkim, którzy od ponad dwudziestu lat, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, wspierają Kościół w krajach Europy wschodniej i Azji modlitwą i ofiarami – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej. Zachęcił do wsparcia modlitwą i ofiarą obchodzonego w Kościele w Polsce Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w niedzielę w Polsce obchodzony będzie „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Dziękuję wszystkim, którzy od ponad dwudziestu lat, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, wspierają Kościół w krajach Europy wschodniej i Azji modlitwą i ofiarami. Niech Pan wynagrodzi swoją łaską waszą hojną troskę o braci chrześcijan w potrzebie. Z serca wam błogosławię!

vaticannews / BP KEP

Fot.: YouTube Vatican News


Przejdź do paska narzędzi