Papież na zakończenie I Światowych Dni Dzieci: Wiara daje szczęście

  • 0

Papież na zakończenie I Światowych Dni Dzieci: Wiara daje szczęście

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo wierzymy – powiedział Papież Franciszek do dzieci w homilii podczas Mszy św. na zakończenie pierwszych Światowych Dni Dzieci, w których uczestniczyli przedstawiciele 101 krajów.  Zwrócił się także z prośbą do dzieci: „módlcie się o pokój, aby nie było wojen”.

Obchody pierwszego Światowego Dnia Dzieci miały miejsce w Rzymie 25 i 26 maja 2024 r.  „Czekamy na was tutaj i dziękuję wam bardzo” – powiedział Franciszek 26 maja br. na zakończenie spotkania.

W czasie homilii wygłoszonej podczas Mszy św. Papież powiedział: „Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo wierzymy”. Dodał, że wiara daje nam szczęście. Zwrócił się także z prośbą do dzieci o modlitwę w intencji pokoju. „Zawsze się módlcie, a przede wszystkim módlcie się o pokój, aby nie było wojen” – powiedział.

HOMILIA

W pierwszych Światowych Dni Dzieci uczestniczyli przedstawiciele 101 krajów.

Drugi Światowy Dzień Dziecka będziemy obchodzić we wrześniu 2026 roku.

www.vaticannews.va/ BP KEP


 

fot. screen/ www.tv-trwam.pl


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi