Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

  • 0

Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

Category : WYDARZENIA

W sobotę 6 stycznia 2018 roku ulicami Rzeszowa po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli.  Hasłem Orszaku 2018 jest: “BÓG JEST DLA WSZYSTKICH”. Początek o godz. 11:40. Nie zabraknie wielbłąda i innych atrakcji.

Dla uczestników orszaku organizatorzy przygotowali 20 tysięcy koron i 14 tysięcy śpiewników. Specjalnie na tę okazję upieczono także 4 tysiące pierników, których będzie można skosztować do ciepłej herbaty rozdawanej przez wolontariuszy. W tegoroczny orszak zaangażowało się 1700 osób, w tym m.in. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, przedszkoli, Związku Strzeleckiego Strzelec oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Przygotowano sześć scen: Pastuszkowie w polu, Anioł Boży – anielskie zachęty, Kraina Przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem oraz Pokłon Trzech Króli przy szopce na rynku.

Tradycyjnie orszak wyruszy 6 stycznia o godz. 11:40 spod hali na Podpromiu. Następnie przejdzie aleją Kasztanową i 3 Maja na rzeszowski Rynek.

Tegoroczna Trasa Orszaku.

Wracamy do Alei pod Kasztanami i ul. 3 Maja. !!!

 

 

Na mapce zaznaczone są poszczególne mansjony, gdzie będą odgrywane scenki. Warto zobaczyć wszystkie!

Trasę orszaku można pobrać również na telefon komórkowy z systemem Android.

W sklepie play szukamy nazwy “Orszak Trzech Króli” producenta “mrmobi”.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji klikamy na “mapa” i wybieramy miasto Rzeszów.
Za każdym następnym otwarciem aplikacji, zapamiętany jest nasz wybór miasta.

Podczas orszaku wolontariusze będą kwestować na rzecz ochronki dla biednych dzieci ze Lwowa. W Trasie Podziemnej będzie można też obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 21. Odbędzie się też konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Orszak Trzech Króli moimi oczami”.

Honorowi patroni: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Przejdź do paska narzędzi