Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

  • 0

Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

Category : WYDARZENIA

W sobotę 6 stycznia 2018 roku ulicami Rzeszowa po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli.  Hasłem Orszaku 2018 jest: “BÓG JEST DLA WSZYSTKICH”. Początek o godz. 11:40. Nie zabraknie wielbłąda i innych atrakcji.

Dla uczestników orszaku organizatorzy przygotowali 20 tysięcy koron i 14 tysięcy śpiewników. Specjalnie na tę okazję upieczono także 4 tysiące pierników, których będzie można skosztować do ciepłej herbaty rozdawanej przez wolontariuszy. W tegoroczny orszak zaangażowało się 1700 osób, w tym m.in. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, przedszkoli, Związku Strzeleckiego Strzelec oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Przygotowano sześć scen: Pastuszkowie w polu, Anioł Boży – anielskie zachęty, Kraina Przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem oraz Pokłon Trzech Króli przy szopce na rynku.

Tradycyjnie orszak wyruszy 6 stycznia o godz. 11:40 spod hali na Podpromiu. Następnie przejdzie aleją Kasztanową i 3 Maja na rzeszowski Rynek.

Tegoroczna Trasa Orszaku.

Wracamy do Alei pod Kasztanami i ul. 3 Maja. !!!

 

 

Na mapce zaznaczone są poszczególne mansjony, gdzie będą odgrywane scenki. Warto zobaczyć wszystkie!

Trasę orszaku można pobrać również na telefon komórkowy z systemem Android.

W sklepie play szukamy nazwy “Orszak Trzech Króli” producenta “mrmobi”.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji klikamy na “mapa” i wybieramy miasto Rzeszów.
Za każdym następnym otwarciem aplikacji, zapamiętany jest nasz wybór miasta.

Podczas orszaku wolontariusze będą kwestować na rzecz ochronki dla biednych dzieci ze Lwowa. W Trasie Podziemnej będzie można też obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 21. Odbędzie się też konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Orszak Trzech Króli moimi oczami”.

Honorowi patroni: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi