Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego – modlimy się za chorych zwłaszcza z naszej parafii.

Program obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w Diecezji Rzeszowskiej z udziałem Księży Biskupów

2. We wtorek po mszy świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, społeczne i rodzinne.

3. W środę początek Wielkiego Postu – środa popielcowa rozpoczynająca 40 – dniowy okres wielkiego postu czasu, w którym przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego kościół przygotowuje się do świąt wielkanocnych. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Od środy popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji (które, w naszej parafii odbędą się od drugiej niedzieli Wielkiego Postu), pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

5. W środę popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy.

6. Msze św. w środę popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00 i 18:00.
Po mszy św. wieczornej zapraszam młodzież z kl. VII i 2 gimnazjum z całej parafii na pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

7. W czwartek po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie młodzieży z kl. III gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W piątek w wielkim poście droga krzyżowa:
dla starszych i chorych o godz. 8:30,
dla dzieci o godz. 16:00,
po południu Msza święta o godz. 18:00 i droga krzyżowa dla wszystkich.

9. W niedzielę w wielkim poście gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30 i Msza św.

10. W piątek Caritas Parafialny odmawia koronkę do Bożego Miłosierdzia.

11. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Brzykowskiej Zdzisławy.

12. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła. Na sumie Chrzest dziecka.

13. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na cele parafialne.

14. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.

15. W dniach 11 – 17 lutego 2018 r. Przeżywamy 51 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu w kontekście obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Kluz Monika, 2)Sieczko Ewa, 3)Skomra Dorota, 4)Materna Jolanta, 5)Mazur Ewa, 6)Mazur Izabela, 7)Chmiel Beata, 8)Kwiecień Anna, 9)Zakroczmenna Elżbieta, 10)Ostrowska Aneta, 11)Kruczek Roman, 12)Ryba Anna.

17. Msze św. w tygodniu w poniedziałek, we wtorek, we czwartek i w sobotę o godz. 17:00, w środę i w piątek o godz. 18:00.

18. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Krzysztof Mariusz Goclon syn Tadeusza i Grażyny Dembowska, stan wolny, zamieszkały w Jasionce, parafia Jasionka z Eweliną Gunią córka Kazimierza i Wiktorii Głowiak, stan wolny, zamieszkała w Strażowie, parafia Strażów. Zap. I