Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00, o 15:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i Msza św.

 2. We wtorek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Naszej Parafii za grzeszników. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Puziewicz Zofii.

 3. W piątek 18 marca SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA w Naszej Parafii. Porządek spowiedzi: 9:00 – 10:00, 10:30 – 12:00, 15:00 – 16:30, 17:00 – 18:00. W piątek 18.03. w dzień spowiedzi świętej Droga Krzyżowa o godz. 10:00 i po południu dla dzieci o godz. 16:30, a po spowiedzi o godz. 18:00 Msza św. Zapraszam.

 4. W sobotę uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP.

 5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na ogrzewanie kościoła.

 6. W zakrystii po Mszach św. można dokonywać wpłat ofiary pieniężne u radnych na dokończenie remontu ogrodzenia wokół kościoła. Bądźmy ofiarni, Bóg zapłać za składane wpłaty.

 7. Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA i początek WIELKIEGO TYGODNIA. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na sumie poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych i spotkanie z rodzicami z kl. III.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Grabowska Monika, 2)Cyran Elżbieta, 3)Rajzer Anna, 4)Sopel Helena, 5)Mikuszewska Barbara, 6)Kuczma Renata, 7)Czach Edyta, 8)Materna Leokadia.
  W zakrystii grupa sprzątająca informuje, o której będzie sprzątać świątynie w pon. i sob.

 9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w sobotę tylko rano o godz. 7:00, ze względu na spowiedź w Dekanacie. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 10:00, a o godz. 16:30 dla dzieci.


 10. Od dzisiaj mamy nowego kościelnego. Jest nim kleryk Damian Lekowski, który przez rok będzie zastanawiał się nad powołaniem do stanu kapłańskiego w swojej rodzinnej parafii. Polecamy go w codziennych modlitwach.

 11. Zachęcamy i przypominamy o zapisach na wyjazd na światowe dni młodzieży do Krakowa. Zapisy do końca lutego. Formularze i dodatkowe informacje dostępne za ławkami.

 12. INTENCJE MSZALNE – 14.03. – 20.03.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

  Kalendarz na Wielki Post w Naszej Parafii40 dni wielkiego postu


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi