Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017r.

1. Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele Diecezjalne. Po południu o godz. 15:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15:45 Litania do NSPJ, o godz. 16:00 Msza św. I IV Diecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnych. Zapraszam.

2. W poniedziałek 5 czerwca święto NMP Matki Kościoła . Msza św. o godz. 7:00 i 18:00.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Modlitewnej za grzechy nasze i całego świata.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.

5. W piątek o godz. 18:00 spotkanie młodzieży z II klasy gimnazjum z całej parafii w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą sobotę w Katedrze o godz. 12:00 uroczystości związane z Jubileuszem 25-lecia Diecezji.

7. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na naprawę instalacji dzwonów.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć proboszcza parafii p.w. bł. Władysława Findysza, który buduje świątynie. Ksiądz z dekanatu będzie głosił kazanie i zbierał ofiary na budowę. Bądźmy ofiarni.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Damian Cebulak, 2)Agniesza Kopacz, 3)Rakowie, 4)Dorota Twardowska, 5)Urszula Siwik, 6)Edyta Wąsacz, 7)Joanna Dziedzińska, 8)Elżbieta Malec, 9)Agnieszka Cyran.

10. W tym roku procesja ur. Boże Ciało będzie w kierunku Olszyn. Bardzo proszę do zrobienia ołtarzy następujące osoby wraz z sąsiadami:
Pierwszy ołtarz u Anny Dec
Drugi u Chmielów i Krauzów
Trzeci u Krupów i Maderów
Czwarty u Puziewiczów i Łuczyk Marka.

Msze święte w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało o godz. 7:00, 9:00 z procesją, 16:00.

11. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, ale w poniedziałek, w środę, w piątek i sobotę też rano o godz. 7:00. W sobotę ślub o godz. 15:00.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:  
1) Łukasz Marek Barnat, stan wolny, syn Bogusłwa i Ireny Drabicka, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Anną Możdżeń, stan wolny, córka Janusza i Renaty Trawka, ur. w Rzeszowie, zam. w Malawie, Parafia Malawa. Zap. III

2)Marcin Kiwała syn Pawła i Marii Kluz, stan wolny, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Winiarską córka Kazimierza i Krystyny, stan wolny, ur. w Brzozowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Zalesie. Zap. II

3)Ireneusz Nowak syn Marka i Ireny Czyrek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Pauliną Anną Jakubowską córka Marka i Marty Czach, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. W Jasionce, Parafia Jasionka. Zap. II


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
źródło: youtube.com

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi